
Число загиблих унаслідок вибухів у Бейруті сягнуло 78, поранень зазнали понад 4000 людей. Про це повідомив телеканал Al Jazeera з посиланням на міністра охорони здоров’я Лівану.
За даними ліванського Червоного Хреста, багато людей перебували поблизу епіцентру і в будинках, пошкоджених унаслідок вибухів.
Посольство України в Лівані наразі не має даних про загиблих чи поранених українців.
Два потужні вибухи сталися ввечері 4 серпня в порту Бейрута.
Прем'єр-міністр Лівану повідомив, що причиною вибуху міг стати нітрат амонію, 2750 тонн якого 6 років пролежала на складі без належних заходів безпеки, припустив голова спецслужби Лівану Аббас Ібрагім, якого цитує агенція France-Presse.
Як відомо, нітрат амонію використовують для виготовлення вибухових речовин.
На відео видно, що вибуху передувала канонада дрібних хлопків, схожих на вибухи багатьох петард відразу.
Прем’єр-міністр Хасан Діаб попросив «дружні країни» надати допомогу. Таку допомогу вже запропонували Туреччина, Франція та інші країни. Також про готовність допомогти заявив Ізраїль, хоча ця країна перебуває в дуже напружених відносинах із Ліваном, де значний вплив на владу має угруповання «Хезболла» (його в Ізраїлі вважають терористичним).
Середа, 5 серпня, оголошена днем жалоби в Лівані.
Про це передає "The Бабель" та Громадське.
Христина Маренкова, яка перебуває в Бейруті, наголосила, що влада Лівану досі не звернулася до народу. До того ж, за її словами, не було жодних офіційних рекомендацій у зв'язку з вибухом.
Натомість посольство США, за словами жінки, вже звернулося до своїх громадян. Американців просять триматися якомога далі від епіцентру вибуху, аби не вдихати повітря звідти.
“ | У нас одразу обірвався ліфт, (вибухова - ред.) хвиля пройшла, і затрясся будинок... Я живу на шостому поверсі. Потім все це затихло, будинок перестав хитатися, але вибухнуло вдруге, і вибуховою хвилею вибило всі вікна. Усі вікна винесло, усе зруйновано. Дуже багато людей поранені просто склом, уламками", - розповіла жінка. |
Українка та студентка ліванського університету "Каслік" Ірина Карапата, яка перебувала за 5 кілометрів від місця події, розповіла, що спочатку всі подумали, що "відбулась атака Ізраїлю".
“ | Будинок почав хитатись як від землетрусу та одразу пролунав другий потужний вибух, який заглушив вуха, а далі паніка, посипались вікна у сусідів. Перша думка — атака Ізраїлю, одразу зник інтернет, зв’язок. Коли ми вибігли на вулицю, побачили клуби червоного диму зі сторони порту", — розповіла українка про момент вибуху. |
Додає, що одразу у новинах з’явилося кілька версій того, що сталося. Люди тікали та намагалися триматися на безпечній відстані від місця вибуху.
Нагадаємо: два потужних вибухи сталися ввечері 4 серпня в порту Бейрута.
Прем’єр-міністр країни Хасан Діаб попросив "дружні країни" надати допомогу. Таку допомогу вже запропонували Туреччина та Франція. Також про готовність допомогти заявив Ізраїль, хоча ця країна перебуває в дуже напружених відносинах із Ліваном, де значний вплив на владу має угруповання "Хезболла", яке в Ізраїлі вважають терористичним.
Про це в Twitter повідомив співзасновник сервісу відстеження кораблів TankerTrackers.com Самір Мадані.
Два українських корабля MERO STAR і RAOUF H були недалеко від місця вибуху в порту.
“ | Ці судна не були джерелом чогось вибухонебезпечного, крім того, що вони, швидше за все, вибухнули та погіршили ситуацію", - повідомив Мадані. |
Перед цим він зазначив, що всього в порту Бейрута могли постраждати п'ять суден.
Раніше повідомляли: Силовики затримали «столичного терориста». Пряма трансляція.
Зазначимо: Ні дня повної тиші: бойовики четверту добу поспіль порушують «всеосяжне перемир’я» — штаб.
Нагадаємо, що поблизу із станцією метро Мінська таки стався вибух.




