Світ
9 вересня 2020
«Оскар» змінює вимоги до фільмів, які претендуватимуть на премію. Вони стосуються статі, гендеру та раси
З 2024 року фільм, який хоче претендувати на номінацію «Найкращий фільм», має відповідати щонайменше двом новим критеріям. Для інших номінацій правила не змінюють.
news-image
Американська кіноакадемія представила нові критерії для фільмів, які претендуватимуть на номінацію «Найкращий фільм». Вони стосуються різноманіття серед акторів та знімальної групи.

Про це йдеться на сайті премії.

Що пропонують:

- принаймні одну з головних або другорядних ролей має грати представник расової меншини: азієць, афроамериканець, латиноамериканець, корінні американців, жителі Аляски або інші недостатньо представлені етнічні меншини,

- щонайменше 30% акторів другого плану мають бути жінками, представниками расової чи етнічної меншини, ЛГБТК+, людьми з інвалідністю,

- сюжет має бути направлений на висвітлення групи, яка мало представлена: жінки, расові чи етнічні меншини, ЛГБТК+, люди з інвалідністю,

- у команді, яка працює над фільмом, повинні бути представники різних етнічних груп. Це стосується стажерів, креативного керівництва, відділу PR тощо.

З 2024 року фільм, який хоче претендувати на номінацію «Найкращий фільм», має відповідати щонайменше двом новим критеріям. Для інших номінацій правила не змінюють.

Навіщо ці зміни?

«Оскар» регулярно критикують за відсутність різноманіття. Наприклад, за відсутність у номінації «Найкращий режисер» жінок, як це було на цьогорічній премії або за не представленість темношкірих акторів у номінаціях.

Такі звинувачення призвели до того, що Академія пообіцяла збільшити кількість жінок та представників інших меншин у комітеті, що голосує за фільми та акторів-номінантів. Нещодавно Академія запросила понад 800 нових членів комітету, серед них 45% жінки та 36% не білі.

Також повідомляли, що український фільм здобув відзнаку престижного фестивалю.

Зазначимо, що у Львові знімають фільм про українських дисидентів.

Читайте також:Стартували зйомки українського трилера “Між нами”