Війна
10 вересня 2020
Кравчук підтвердив, що Україна дозволила бойовикам «ДНР» оглянути позиції ЗСУ на Донбасі
Але «зради» тут він не бачить
news-image
Очільник української делегації на перемовинах Тристоронньої контактної групи в Мінську Леонід Кравчук підтвердив участь бойовиків так званої «ДНР» в інспектуванні позицій українських військових на Донбасі. Він, утім, вважає, що це не означає визнання незаконних утворень Києвом.

Про це Кравчук заявив в етері «ТСН», повідомляє hromadske.

Він нагадав, що на засіданні ТКГ 9 вересня у зв’язку із загостренням на Донбасі сторони ухвалили рішення про «спільне інспектування». І перерахував його учасників:

представники відОРДО Донецької області, українська сторона в межах СЦКК і… координатора від ОБСЄ пані Хайді Грау».

На думку Кравчука, «спільне інспектування» відбуватиметься так:

Вони зберуться там завтра, о другій годині дня, і подивляться: хто каже правду, а хто каже неправду. Щоб на цьому поставити крапку».

На питання, чи не є таке «спільне інспектування» визнанням Україною «ДНР» як суб’єкта, очільник української делегації в Мінську сказав:

Нічого ми не робимо, бо там є представник пані Грау від ОБСЄ».

Певно, Кравчук так творчо перефразував офіційну позицію Офісу президента, висловлену кількома годинам раніше. Там зазначається, що юридично інспекцію проводитиме саме ОБСЄ, а не українська сторона чи бойовики «ДНР». А тому про визнання останніх не йдеться.

Що це взагалі за інспектування? Звідки воно взялося?

Із погроз так званого керівника так званої «ДНР» Дениса Пушиліна. Він побачив порушення перемир'я, укладеного наприкінці липня, там, де його більше не побачив ніхто, і почав грозитися обстрілятипозиції українських військових.

Щоправда, ці свої погрози Пушилін постійно відтерміновував, посилаючись на можливість урегулювати все через перемовини в Мінську. 9 вересня під час засідання ТКГ саме це врегулювання ібуло досягнуте: «ДНР» відрапортувала про допуск своїх представників для інспектування позицій українських військових, щодо яких вона висувала претензії.

До речі, з боку так званої «ДНР» на «спільне інспектування»приїде так званий «генерал-майор» Руслан Якубов (Вахітов). Його офіційна посада — голова представництва «ДНР» у СЦКК, що є юридично нікчемним, адже у Центрі просто не може бути будь-кого, окрім представників української та російської сторони.

У Якубова-Вахітова — відставного російського офіцера — кар'єра стрімко пішла вгору після початку агресії РФ на Донбасі. Він не лише дослужився до звання так званого «генерал-майора», а ще й займався встановленням контактів бойовиків із ОБСЄ.

А яка взагалі ситуація на Донбасі?

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Донедавна головним досягненням перемир'я вважали те, що від обстрілів не загинув і не дістав поранення жодний український військовий. На 42-й день перемир'я, 6 вересня, бойовики порушили режим «тиші» й обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення.

Обстріл назвали у Зеленського «поодинокою провокацією». Потім бойовики обстріляли знов, тоді загинув один військовий.

За час так званого всеосяжного перемир'я спеціальна моніторингова місія ОБСЄ нарахувала 1000 порушень режиму тиші.

Радимо почитати: Микола Капітоненко: «Зеленський буде «продавати» перемир'я на місцевих виборах».

Також писали: Сергій Шахов: «Я не підтримую появу Кравчука в ТКГ по Донбасу».

Читайте також:Роман Коваль: «Коли Ви , пані і панове, з шиком відзначали на Софіївський площі річницю держави , посивіла мати і батько, рвали на собі волосся і плакали біля цинкової труни»