Політика
16 жовтня 2020
Які закони порушив президент, оголосивши проведення опитування на виборчій дільниці - роз'яснення Андрія Магери
Сім законних причин, за якими організаторів опитування Зеленського треба гнати в шию з виборчих дільниць, від екс-заступника голови Центрвиборчкому Андрія Магери.
news-image
Юрій Бутусов на своїй сторінці в фейсбук оприлюднив сім законних причин, за якими організаторів опитування Зеленського треба гнати в шию з виборчих дільниць.

Журналіст впевнений, щоб законно зірвати опитування Зеленського на кожній виборчій дільниці, треба мати в руках конкретні закони України, які це опитування порушує, щоб пояснювати свої дії поліції і пройдисвітам, які посміють це ганебне опитування проводити.
 
Отже, Зеленський оголосив опитування таким чином:
25 жовтня на виборчій дільниці я задам тобі п'ять важливих питань про те, що ми обговорюємо на вулиці, на кухні і в Інтернеті, про що сперечаємося з друзями, батьками або таксистами, про те, про що раніше нас ніколи не питали. П'ять важливих питань, щоб дізнатися твою думку ".

Порушення Зеленського прокоментував екс-заступник голови Центрвиборчкому Андрій Магера:

"По-перше, президент порушив статті 106 та 19 Конституції України. Стаття 106 визначає вичерпний перелік повноважень президента, серед яких нема права на оголошення та проведення опитувань. А стаття 19 говорить, що посадові особи мають діяти виключно в рамках повноважень. Це зроблено для забезпечення принципу розподілу влади.

По-друге, стаття 52 Виборчого кодексу - заборонена будь-яка агітація у день напередодні голосування і в день голосування. А тут існує агітація. Хоч і прихована. Президент фактично агітує за свою партію через просування тез її передвиборчої програми у день виборів.

По-третє, частина четверта статті 248 ВК - виборець може перебувати у приміщенні ДВК лише на час, необхідний для голосування. Іншого нічого просто не може бути.

По-четверте, частина восьма статті 36 ВК встановлює перелік осіб, які присутні під час голосування у приміщенні ДВК. А третя - п’ята статті 38 ВК - права і обовязки членів виборчих комісій особи, які працюють на виборчій дільниціі. В статтях зазначаються - кандидати, уповноважені особи партій, довірені особи кандидатів, офіційні спостерігачі, представники ЗМІ. Все. Нема кому проводити опитування, усі інші поза законом.

Права і обов'язки визначаються лише Кодексом і більше нічим, так шо залучати виборчкоми для опитування на дільницях неможливо.

По-шосте, закон про "Державний реєстр виборців", статті 11 та 12 гарантують безпеку особистих даних та підконтрольність реєстра політичним партіям, які мають фракції у парламенті, проводити президентське опитування на базі Державного реєстру без рішення Верховної Ради неможливо. А звідки брати списки для опитування - інших списків не існує.

По-сьоме, порушена організація роботи виборчих комісій, що регулюється законом про ЦВК та постановами ЦВК. Яким чином проводити опитування без організації роботи в межах виборчої дільниці? Тільки за законом та рішенням ЦВК".

Як зазначає Юрій Бутусов, ідея проведення опитувань у президента Зеленського була вже давно. Так, президент подав законопроект № 3612 від 9 червня 2020 року «Про народовладдя через всеукраїнський референдум», який був прийнятий в першому читанні Верховною Радою. Та тільки так і не проголосувала в цілому президентська більшість за цей закон. Він викликав різку критику депутатів, оскільки дозволяв провести референдум за рішенням трьох мільйонів виборців, що перетворювало референдум в інструмент маніпуляцій фінансово-політичного угрупування, в тому числі Медведчука, і розколювати країну такими рішеннями Слуги народу не наважилися.
У вересні 2020-го Зеленський знову повернувся до ідеї мобілізувати свій електорат через опитування. І спробував змусити Слуг проголосувати законопроект №4043 "Про внесення змін до Закону України" Про Центральну виборчу комісію "Щодо опитувань Громадської думки", згідно з яким на виборчих дільницях можна було проводити опитування за рішенням Кабміну. Оскільки все це також повністю суперечило Конституції, і цей законопроект був провалений.

І ось нарешті Зеленський плюнув на парламент і на свою фракцію і на Конституцію і закони - а вирішив зробити так як він хоче без всяких підстав. І просто заявив, що буде проводити опитування на дільницях, не вказавши ніяких законних підстав. По суті Зеленський в інтересах своєї партії грубо порушив принцип поділу влади, який створений спеціально, щоб не допустити підігрування президентом своєї партії.

Ініціатива Зеленського - це корупція. Не вказані джерела фінансування цього опитування, питання якого відповідають програмі партії президента.


Бутусов зазаначає, якщо Зеленський хоче робити опитування і референдуми - нехай приймає закон зі своєю більшістю. А порушувати закон наше суспільство президенту не дозволить.

Незаконна афера з опитуванням Зеленського на виборчих дільницях підлягає скасуванню, а тих, хто посміє проводити незаконний опитування на дільницях, законослухняні громадяни повинні гнати в шию, озброївшись ось цим списком грубих порушень", - підсумовує журналіст.

Раніше повідомляли, що за шість з половиною років війни Росії вдалося більше, ніж вона сподівалась: частина нашої держави не просто не пов'язує війну із Росією – для цієї частини війни наче і не було.

Зазначимо, МВС залучить авіацію для реагування на протиправні дії під час місцевих виборів в Україні.

Читайте також:Третина українців не вірять, що їх участь у громадській діяльності щось змінить