Податковий комітет ВР новими податками для будівельників лізе до кишень до простих людей, - нардеп
Псевдореформатори з податкового комітету націлились ліквідувати “схеми” на ринку нерухомості
news-image

Псевдореформатори з податкового комітету націлились ліквідувати “схеми” на ринку нерухомості за рахунок зростання цін на квартири та довгострокового падіння в будівельному секторі.

Про це розповів народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя", секретар комітету ВР з питань організації державної влади та місцевого самоврядування Дмитро Ісаєнко.

Економічна криза 2020 року негативно позначилася на ситуації практично у всіх галузях економіки більшості країн світу, у тому числі у будівництві. Будівельна галузь є фондоутворюючою. Водночас, вона повністю залежить від загального економічного стану – фінансових можливостей бюджетів усіх рівнів розвивати соціальні та інфраструктурні проекти, підприємств та організацій – створювати нові і технічно переоснащувати існуючі потужності, населення, яке потребує поліпшення житлових умов, як основного інвестора будівництва житла", - пояснив нардеп.

За його словами, подібна криза у 2008-2009 роках спонукала девелоперів до пошуку нових шляхів у фінансових механізмах забезпечення житлового будівництва - так на ринку з’явився інститут спільного інвестування.

Такі кроки дали можливість протягом 2010-2011  років наростити обсяги будівництва нового житла майже на 70%. Не можна залишити поза увагою також те, що залучення коштів через інститут спільного інвестування призвів ще до одного позитиву – детінізації, так як суттєво зменшився притік інвестицій з-за меж України, зокрема з Кіпру. Адже всі розуміли, що це не іноземні інвестиції, а гроші вітчизняних забудовників, які вони виводили в офшорні зони. Наразі наші "чудові реформатори" вирішили цю систему зламати і ввести звичайний механізм оподаткування при залученні фінансових ресурсів у будівництво житла через інститути спільного інвестування", - зазначив парламентарій.

На його думку, позиція Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики виглядає більш ніж дивною.

Недолугість пропозицій "реформаторів" полягає ще й у тому, що на сьогодні держава не створила належних умов для залучення коштів на житлове будівництво через банківські установи. Навіть іпотека під 10% річних не дає можливості пересічному громадянину з його середньомісячним доходом придбати собі більш-менш пристойне житло. Це означає, що частина людей, які прагнуть покращити свої житлові умови, просто не зможуть цього зробити. Треба чітко розуміти, що забудовник, девелопер, взагалі представник бізнесу працювати собі у збиток не буде. Виходить у них один шлях – підіймати вартість квадратного метра, що означає перекласти «новації з оподаткування» на плечі пересічного громадянина, який прагне поліпшити свої житлові умови. Фактично, псевдореформатори захотіли швидко отримати гроші від великих та "жадібних" забудовників, але насправді в черговий раз "залізли"  у кишеню до простих українців", - резюмував Ісаєнко.

Читайте також:Євген Істребін: «Україна вийшла на перше місце в Європі за кількістю госпіталізованих пацієнтів з діагнозом Ковід»

Нагадаємо, школи треба закривати від сьогодні й за загальнонаціональним рішенням, - Олексій Давиденко. Статистика, яку публікує МОЗ, показує зростання захворювань серед дітей.

Раніше ми  писали, для чого дітям потрібна школа: пояснює психологиня. Соціальне спілкування допомагає зрушити дуже багато тектонічних плит.

До речі, відеоігри можуть робити людей грамотнішими. Як і книги, відеоігри допомагають розвивати уяву, бо в них можна багато чого робити