Події
5 листопада 2020
Іран готовий взяти на себе повноту відповідальності за збиття літака «МАУ» - Єнін
Посол Ірану запевнив у готовності до якнайшвидшого і взаємоприйнятного вирішення питань в ході наступного раунду переговорів.
news-image

Іран готовий взяти на себе повноту відповідальності за збиття літака Boeing 737-800 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України", повідомляє Інтерфакс Україна.

"Позитивні зрушення під час переговорів у Тегерані підтверджують готовність Ірану взяти на себе всю повноту відповідальності за збиття українського літака, а також про наявність політичної волі іранського керівництва до остаточного і справедливого врегулювання пов'язаних із цим питань", - наголосив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін на зустрічі з послом Ірану в Україні Манучехрою Мораді.

Заступник міністра також наголосив на важливості неупередженого і прозорого розслідування всіх обставин авіакатастрофи рейсу PS752. Відкритість іранської сторони допоможе забезпечити необхідний рівень міжнародної довіри до результатів технічного і кримінального розслідування, які Іран має намір представити найближчим часом.

Посол Ірану запевнив у готовності до якнайшвидшого і взаємоприйнятного вирішення питань в ході наступного раунду переговорів, які відбудуться в кінці листопада - на початку грудня 2020 року.

Як ми писали раніше, на переговори в Іран щодо збитого літака МАУ поїде потужна українська делегація – МЗС. Вже відбувся перший раунд переговорів з іранською стороною, крім того, здійснюється координація з усіма державами, чиї громадяни загинули внаслідок збиття українського літака.

Також стало відомо, що в Ірані заявили, що не платитимуть МАУ компенсацію за збитий літак - ЗМІ. Слова Солеймані стосуються лише компенсації за збитий літак, а не потенційної компенсації жертвам авіакатастрофи.