Світ
10 листопада 2020
«Локдаун» назвали словом року за версією словника Collins. Його використовували на 6000% частіше, ніж торік
Слово «локдаун» з'явилося з тюремної лексики.
news-image

Видавці тлумачних словників англійської мови Collins English Dictionary назвали словом 2020 року — «локдаун». На веб-сайтах, у книгах, газетах, а також на телебаченні та радіо використання цього слова збільшилося на 6000%.

Про це повідомляє пресслужба Collins Dictionary, інформує Громадське.

У Collins пояснюють, що слово «локдаун» з'явилося з тюремної лексики. Локдаун — це коли ув'язнених не випускають із камер за порушення, але у 2020 році значення цього слова змінилося.

У свідомості більшості людей локдаун — це захід для охорони здоров'я», — передає пресслужба.

У топ-10 року також потрапили слова, пов'язані з пандемією. Це «коронавірус», «соціальне дистанціонування», «самоізоляція», а також «безстрокова відпустка» (furlough) та «ключовий працівник» — ідеться про лікарів, медсестер, поштарів та інших працівників критично важливих служб.

Також до переліку найбільш вживаних слів потрапили й такі, що не стосуються COVID-19. Наприклад, «Megxit» почали використовувати після того принц Гаррі та Меган Маркл частково відмовилися від королівського статусу.

Також, за версією словника, часто у 2020 році використовували словосполучення «Black Lives Matter» — цей вислів став слоганом антирасистського руху. Крім того, для опису людини, яка знімає короткі відео в TikTok назвали «TikToker».  

Набуло популярності слово «mukbang» — означає онлайн-трансляцію, під час якої ведучий їсть забагато їжі, щоб розвеселити глядачів.

Нагадаємо, як розповів Денис Сурков: «В країні немає жодної сучасної, хоча б просто притомної, лікарні»Медик стверджує, що головна проблема України - підміна понять. Це стосується усього, не тільки медицини.