Наука та технології
13 листопада 2020
Україна стала 8 країною, яка підписала з NASA угоду «Артеміда» про освоєння Місяця
До пакту, крім США, 14 жовтня приєдналися Австралія, Канада, Італія, Японія, Люксембург, Об'єднані Арабські Емірати та Велика Британія. Отже, Україна стала дев'ятою країною-підписантом.
news-image
Державне космічне агентство України приєдналося до угоди у межах програми NASA «Артеміда» (Artemis) щодо принципів дослідження Місяця, Марсу, комет та астероїдів в мирних цілях.

Про це повідомляє Державне космічне агентство України.

До пакту, крім США, 14 жовтня приєдналися Австралія, Канада, Італія, Японія, Люксембург, Об'єднані Арабські Емірати та Велика Британія. Отже, Україна стала дев'ятою країною-підписантом.

В агентстві переконують, що у нас є всі науково-технічні можливості та досвід, які дозволяють бути партнером NASA.

Це важливо для України, бо ми зможемо реалізувати власні проєкти у партнерстві з провідними космічними агенціями світу... Українські проєкти вперше стали частиною глобального сценарію освоєння Місяця від ISECG, і логічно, що ми далі хочемо реалізовувати наш потенціал в рамках програми "Артеміда"», — цитує пресслужба слова очільника українського агентства Володимира Усова.

Також у Держкосмічному агентстві сподіваються, що підписання домовленостей сприятиме укладенню Рамкової угоди між Урядом України та США про співпрацю у дослідженні космосу. Попередня Рамкова угода діяла з 31 березня і втратила чинність 22 січня 2019 року.

Як у NASA планують освоювати Місяць?

Агентство планує до 2024 року висадити на поверхню супутника Землі «першу жінку й наступних чоловіків». Мета програми полягає в організації наукових досліджень та пошуку економічних вигод від використання Місяця. Йдеться, зокрема, про перетворення супутника на майданчик для подальшого дослідження Марсу.

Наприкінці квітня NASA обрало компанії, яким доручило розробити посадкові модулі для здійснення польоту на Місяць до 2024 року. Ними стали Blue Origin Джефа Безоса, SpaceX Ілона Маска та американська компанія Dynetics. Очікується, що готові проєкти посадкових модулів компанії-підрядники NASA мають представити до лютого 2021 року.

Україна і космос

Попри те, що Україна не запускає власні місії з вивчення космосу, вона долучається до співпраці з іншими країнами для освоєння космосу. Наприклад, у жовтні NASA запустила ракету-носій Antares, яку створили за співпраці космічної галузі України та США. У її створенні взяли участь американська Orbital ATK, конструкторське бюро «Південне», «Південний машинобудівний завод ім. Макарова» та низка українських підприємств.

А у вересні американська компанія Firefly Aerospace провелауспішні випробування ракети Alpha, у створенні якої брали участь українські спеціалісти.

Раніше повідомляли, що капсула Crew Dragon з двома астронавтами на борту повернулася на Землю.

Нагадаємо, NASA попередило про наближення до Землі астероїду з групи небезпечних.

Читайте також:Українці працюють над запуском у США ракети-носія «Антарес»