Події
13 листопада 2020
В Україні почалося медичне «сортування» хворих на COVID-19, – лікар
Протягом доби 11 жовтня на лінію швидкої допомоги в Одесі надійшло приблизно сто викликів до інфікованих COVID-19. До того ж 70 із них потрібна була саме госпіталізація.
news-image

В Одесі профільні й не тільки лікарні госпіталізують лише хворих із дуже важким перебігом коронавірусу. Причиною став не тільки обмежений резерв ліжко-місць, а й брак медперсоналу, пише Обозреватель.

Про це в ефірі ток-шоу "Право на владу" заявив Сергій Калинчук, який був головлікарем Одеської обласної лікарні в 2005-2010 роках. Він припустив, що незабаром така сама ситуація може спіткати й інші міста, передає ТСН.

"Те, що сьогодні вже відбувається, називається медичним сортуванням. Тому що ми не госпіталізуємо пацієнтів із середнім ступенем тяжкості хвороби", – зазначив медик.

За його словами, протягом доби 11 жовтня на лінію швидкої допомоги в Одесі надійшло приблизно сто викликів до інфікованих COVID-19. До того ж 70 із них потрібна була саме госпіталізація.

"Це після тих нових протоколів госпіталізації, які ввело Міністерство охорони здоров'я з початку цього тижня. Тобто, це дуже важкий стан: люди, у яких діагностовано декомпенсовану супутню патологію, пацієнти з важкими гіпертонічними станами, а також важким цукровим діабетом, яким і так уже показана госпіталізація", – пояснив Калинчук.

Він припустив, що незабаром те саме, що і в Одесі, буде й в інших українських містах. Також медик додав: якщо ще два тижні тому українці спостерігали черги карет швидкої допомоги біля приймальних відділень клінік, які займалися тільки COVID-19, то сьогодні вони стали меншими лише завдяки тому, що в міських лікарнях було перепрофільовано для прийому хворих на коронавірус до 350 ліжок.

"Це такі відділення, як опікове, кардіологія, неврологія та інші. Але резерв цих ліжок і персоналу дуже обмежений, а незабаром буде проблема вже з реанімаційними ліжками", – підсумував Калинчук.

Раніше повідомляли, що у світі все ще є країни без коронавірусу, де вони?

Радимо почитати: Олег Гороховський: «Після Відня мені абсолютно очевидно - в Україні перехворіють всі».