Економіка та бізнес
5 березня 2015
"Велика сімка" привітала ухвалення Україною пакету економічних реформ
Країни G7 сподіваються на позитивне рішення ради директорів МВФ в найближчі дні по українському питанню
news-image

Міністри фінансів країн "Великої сімки" (G7)  - Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Великобританія і США - і єврокомісар з економічних та фінансових питань вітають швидкі і рішучі заходи української влади, зокрема прийняті Радою 2 березня поправки до бюджету і пакет економічних реформ.

Про це пише Є | Єдність.інфо з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Прийняття пакету законодавчих актів означає значний прогрес на шляху до реалізації попередніх заходів ("prior actions") згідно нової програми економічних реформ, яка буде підтримана новою чотирирічною програмою - Механізмом розширеного фінансування (EFF) МВФ", - наголошується в заяві міністрів фінансів G7 , розміщеному на сайті Мінфіну України в середу.

Згідно з ним, країни "Великої сімки" сподіваються на позитивне рішення ради директорів МВФ в найближчі дні по українському питанню.

"Програма надасть додаткове фінансування (очікується, що найбільша сума надійде у вигляді першого траншу), щоб оперативно допомогти Україні провести амбітні економічні реформи", - йдеться в заяві.

Міністри додають, що додатково до цієї програми Україна також отримає значну фінансову допомогу від країн "Великої сімки" та інших партнерів, і це буде каталізатором для мобілізації підтримки з боку інших міжнародних фінансових інститутів.

"На наш погляд, програма економічних реформ України включає в себе всі необхідні елементи для негайної економічної стабілізації в Україні, а також набір політичних реформ, спрямованих на відновлення стійкого зростання в середньостроковій перспективі і підвищення рівня життя українського народу", - вважають глави фінансових відомств G7.

На їхню думку, програма реформ і її швидке здійснення підвищать довіру як фінансових ринків, так і довіру до української валюті.

"У цьому контексті ми вітаємо заходи щодо грошово-кредитної політики, які були оголошені українською владою 3 березня. Ми вважаємо, що цей крок зменшить тиск на валютний ринок", - йдеться в заяві.
"Міжнародне співтовариство готове підтримати Україну на шляху проведення реформ в цей критичний момент історії країни", - підкреслюють міністри фінансів "Великої сімки".

Як повідомлялося, напередодні президент США Барак Обама і керівники Великобританії, Франції, Німеччини, Італії, а також голова Єврокомісії домовилися в ході відеоконференції продовжувати надавати підтримку зусиллям, що вживаються владою України для поліпшення економіки країни. Крім фінансової допомоги намічено також надати допомогу Києву за рахунок інтенсивного надання консалтингових послуг.

Рада директорів МВФ планує 11 березня розглянути нову чотирирічну програму EFF для України обсягом 17,5 млрд дол.  Її схвалення має відкрити Києву допомогу з боку інших міжнародних фінансових організацій та країн-партнерів в розмірі близько 7,5 млрд дол. протягом найближчого року-півтора, а також створити умови для проведення реструктуризації комерційного боргу, щоб заощадити під час дії програми близько 15 млрд дол.