Події
28 грудня 2020
Активісти вимагають від Мінрегіону припинити легалізацію порушень у будівництві зі сторони ДАБІ
Протестувальники скаржаться на те, що Мінрегіон проводить легалізацію порушень законів та будівельних норм у корупційний спосіб.
news-image

Активісти громадських організацій разом із підтримуючими їх киянами напередодні нового року вийшли на мітинги під Міністерством регіонального розвитку.

Протестувальники скаржаться на те, що Мінрегіон проводить легалізацію порушень законів та будівельних норм у корупційний спосіб, передає кореспондент “Єдності” з місця подій.

dd48edbe9ea90debf0dccf80c7eb7f45.jpg

Представники громадських організацій вимагають пропустити їх на засідання Науково-технічної ради Мінрегіону (НТР), аби донести свою позицію. 108542953a1e00d7f2e1a35c1c69f753.jpg

Вони запевнили: не дадуть корупціонерам спокійно святкувати новий рік разом з будівельною мафією.

Наслідком діяльності Мінрегіону та підлеглої міністру Держархбудінспекції є легалізація самочинних забудов за ознакою порушення державних будівельних норм, через проведення так званих дозвільних комісій в ДАБІ та засідань секції Науково-технічної ради Мінрегіону. Не зважаючи на прямі докази щодо корупції в будівельній галузі, особисто міністр Чернишов, представники ТСК на чолі з нардепом-забудовником Пузійчуком від ТОВ «Фундамент», нардепом Юрчишиним від USAID та нардепкою Шуляк від BRDO, не бачать порушень ДБН в кожному виданому Дозволі на будівництво житлових комплексів, ТРЦ тощо”, - розповів глава ГО "Стоп свавіллю" Сергій Северин.

129e740f49eb061924568950647f1bc5.jpg

Активісти стверджують, що корупція у стінах ДАБІ залишатиметься, доки міжнародні грантові організації разом з чиновниками міністерства та ОП покривають корупційні схеми по відхиленнях будівельних норм за підписом профільного заступника міністра та діють в інтересах крупних будівельних компаній.

Ми вимагаємо припинити легалізацію порушень державних будівельних норм через НТР і Дозвільну комісію ДАБІ та скасувати норму погодження відхилень від ДБН в статті 10 Закону України “Про будівельні норми, а також надати копії всіх Протоколів дозвільної комісії ДАБІ за 2020 рік або викласти у відкритому доступі на сайті Мінрегіону. Разом із тим вимагаємо надати копії протоколів та листи-погодження відхилення від будівельних норм для будівництва компаніями «Київміськбуд», «Житлоінвест-УКБ», «УкрБуд», «UDP», «Інтергал-Буд», ПБГ «Ковальська», «ГЕОС», «Нова Слобідка», «Фундамент», «Сіті-1 девелопмент», «Столиця Груп», які підписали Меморандум з Кличком на знищення простору столиці України”, - підкреслив Северин.

1119e7d93750e5354368f69de8cd02d7.jpg

Зазначимо, що на засідання НТР активістів так і не допустили. Ба більше - поліція, яка охороняє будівлю, із застосуванням сили витіснила протестуючих, які намагалися потрапити на засідання, з прохідної. За дверима залишився також член Науково-технічної ради, експерт з державного управління в галузі містобудування Віктор Глеба.

Я прийшов сьогодні на запрошення заступника міністра як член Науково-технічної ради взяти участь в НТР і висловити протест проти спроби міністерства легалізувати свою наукову роботу про ліквідацію громадської функції забудови міста. За дорученням чи за наказом міністра, охорона мене не пускала. Всіх членів членів НТР пустили, а мене - ні. Я показував паспорт, всі документи, запрошення. Сам міністр телефон не бере, перший заступник телефон не бере. Я вбачаю в цьому умисні дії міністра Чернишова, який дав доручення підрозділу КОРД та охороні міністерства мене не пустити, оскільки я єдиний, хто проти свавілля, яке відбувається у цьому міністерстві. На Науково-технічній раді зараз буде суцільний “одобрямс” так званої реформи містобудівної документації”, - резюмував Глеба.

 

Також ми писали, що в Києві на Майдані #SaveФОП протестували проти локдауну. Спікери закликають Студію "Квартал 95", як колег, долучитись до переговорів з президентом щодо відміни локдауну

До речі, вчора відбувся протест під Офісом Президента проти призначення Сергія Шкарлета міністром освіти. Студенти тримають плакати. Один зі студентів Києво-Могилянки каже, що він проти Шкарлета, бо той має плагіат в своїй роботі, а в них в вузі це строго заборонено.  

Як стало відомо, ДБР офіційно звинуватило Чорновол в умисному вбивстві під час Євромайдану. Обвинувачення їй вручили в Державному бюро розслідувань, яке у квітні 2020 року проводило обшуки у Чорновол.

Читайте також:Гео Лерос розповів про чергові кадрові призначення через «ліфт Єрмаків»