Політика
5 березня 2015
ЄС зняв санкції з Портнова, Якименка, Калініна й Азарова-молодшого
Якщо до травня не буде прогресу в кримінальних справах проти Віктора Януковича-молодшого, Олени Лукаш, Дмитра Табачника та Сергія Клюєва, то з 6 червня скасують санкції і проти них
news-image

Європейський Союз вирішив продовжити із 7 березня санкції проти колишніх українських чиновників, окрім Андрія Портнова, Олександра Якименка, Ігоря Калініна й Олексія Азарова. Про це пише LB.ua з посиланням на власне поінформоване джерело, передає Є | Єдність.інфо.

Якщо до травня не буде прогресу в кримінальних справах проти Віктора Януковича-молодшого, Олени Лукаш, Дмитра Табачника та Сергія Клюєва, то з 6 червня скасують санкції і проти них.

Нагадаємо, колишнього заступника голови Адміністрації президента Андрія Портнова підозрюють у привласненні майна шляхом зловживання службовим становищем. За версією прокуратури, в червні 2010 року, використовуючи своє службове становище, Портнов незаконно очолив кафедру конституційного права Київського національного університету імені Т. Шевченка, а також заволодів коштами університету.

Читайте також:ЄС переглядає санкції щодо Януковича і Ко. Рішення буде 5 березня

Екс-голову СБУ Олександра Якименка підозрюють в організації терактів і диверсій у регіонах України. Крім того, нинішній голова СБУ називав Якименка головним підозрюваним у розстрілі Майдану.

Ще один екс-голова СБУ Ігор Калінін, за даними тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, координував дії тітушків під час Майдану.

Сина колишнього прем'єра Олексія Азарова підозрюють у незаконному збагаченні на суму 7,7 млн євро, 600 тис. швейцарських франків і 500 тис. доларів США.

6 березня 2014 року ЄС увів санкції проти 18 громадян України, підозрюваних у незаконному привласненні державних коштів і причетності до порушень прав людини.

У чорний список увійшли Віктор Янукович і його сини Олександр і Віктор, екс-голова МВС України Віталій Захарченко, екс-генпрокурор Віктор Пшонка та його син, народний депутат від Партії регіонів Артем Пшонка, екс-керівники СБУ Олександр Якименко та Ігор Калінін, екс-заступник голови Адміністрації президента Андрій Портнов, екс-міністр юстиції Олена Лукаш, екс-голова Адміністрації президента Андрій Клюєв і його брат, народний депутат Сергій Клюєв, екс-заступник голови МВС Віктор Ратушняк, екс-прем'єр Микола Азаров і його син, депутат від Партії регіонів Олексій Азаров, український бізнесмен Сергій Курченко, екс-міністр освіти Дмитро Табачник і екс-міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова.