
Сьогодні у Києві відбувається пікет біля Окружного адміністративного суду України, який влаштували студенти, аби підтримати український правопис 2019 року.
Нагадаємо, цей суд скасував постанову КМУ, якою було схвалено нову редакцію "Українського правопису". Позивачами виступили учениця 7 класу з Херсону, яку представляє адвокат Дмитро Ільченко, та ГО "Правова держава".
Кабінет міністрів схвалив нову редакцію правопису 22 травня 2019 року, яка набула чинності 3 червня того року.
Кореспондент Єдності перебуває на місці акції та проводить пряму трансляцію.
Присутні молодь, студенти та викладачі вузів.
Спікерами сьогодні на акції виступають також переважно студенти, розповідають історичні факти про українську мову, заборони, які пережила мова протягом минулих років.
Як розповіла викладач української мови Києво-Могилянської Академії, сьогодні ця акція відбувається під судом, що має сумнівну репутацію. Вона стверджує, що заборона правопису 2019 року цим судом відбулася через корупційні схеми.
“ | Я звертаюся до усіх українців - говорімо українською, пишіть українською, тоді жоден суд буде не в силі заборонити нашу рідну мову!", - розповіла спікер. |
“ | Це чергове антиукраїнське рішення, і цей суд прийняв таке рішення", - розповів спікер. |
“ | Потрібно пристосовуватися до нових реалій, до нового правопису, а не забороняти його, тим більше, цей правопис дає вибір, а не диктує, що потрібно писати чи говорити лише таким чином", - сказала викладач Києво-Могилянської Академії. |
За словами іншого спікера, потрібно далі захищати українську мову, нашу ідентичність, не дозволити зруйнувати здобутки останніх років.
Правопис - це питання науки, і суд не повинен мати жодного відношення до таких питань.
Активісти підготували різноманітні плакати із надписами у підтримку правопису 2019 року та української мови: "Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову", "Правопису 2019 бути!", "Захистимо українську мову!", та ін.
Усі позивачі, які вимагали скасування правопису 2019 року не розмовляють українською, розповів спікер.
До кінця лютого очікують апеляцію на дане рішення суду, також активісти будуть і далі проводити подібні акції, в онлайн режимі.
Час від часу учасники пікету скандують "Новому правопису бути!".
Студенти підготували чорні картинки, на кожній з яких вказали історичну подію та її дату, що забороняли українські книги або українську мову.



