Політика
10 березня 2015
Обама та Туск узгодили позиції щодо розв'язання кризи в Україні
Президент Сполучених Штатів Барак Обама та президент Європейської ради Дональд Туск під час зустрічі в понеділок у Вашингтоні зосередилися на виробленні спільної позиції США і Євросоюзу в питанні стримування агресії Росії та надання підтримки Україні.
news-image

Про це обидва лідери розповіли під час спільного брифінгу в Білому домі, передає "Укрінформ".

"Я думаю, що трансатлантична єдність зараз сильна, як ніколи. Ми стикаємося з багатьма серйозними проблемами", - зазначив американський лідер.

Він зауважив, що і США, і ЄС підтримують основні принципи суверенітету й територіальної цілісності України, які опинилися під загрозою російської агресії.

"Ми в змозі підтримувати міцну єдність щодо санкцій", - додав президент США.

Обама також високо оцінив зусилля Ангели Меркель і Франсуа Олланда щодо реалізації зустрічі в Мінську та досягнення мирних домовленостей.

"Але ми також знаємо з досвіду останнього року, що, коли ми не маємо суворого моніторингу та ефективної реалізації, то ці домовленості не матимуть сенсу", - зауважив він.

Крім того, Обама закликав Євросоюз діяти разом, щоб забезпечити ефективний міжнародний моніторинг режиму припинення вогню на сході України.

Як зазначив зі свого боку Дональд Туск, європейська та американська сторони "мають єдину позицію щодо необхідності повної імплементації Мінських домовленостей, а також щодо спільної рішучості підтримувати санкції проти Росії, поки ці угоди не будуть виконані в повному обсязі".

Читайте також:Туск визнає, що країни ЄС не готові до введення нових санкцій проти Росії

Він наголосив, що зараз є важливим для Європи та Америки не тільки говорити в один голос, а й діяти в унісон, оскільки завтрашній день залежить від того, що робиться сьогодні.

Лідери також обговорили проблеми української економіки. Вони висловили впевненість, що уряд в Києві може добитися успіху. Але це вимагає, щоб Європа і США працювали разом та доповнювали зусилля, які докладаються з боку МВФ.