Суспільство
3 квітня 2015
Гватемальці вимагають мільярд доларів від США за зараження сифілісом
США визнали, що в 1946-1948 роках навмисно заражали мешканців Гватемали гонореєю і сифілісом.
news-image

Американський інститут Джона Хопкінса постане перед судом як відповідач у справі про навмисне інфікування венеричними захворюваннями 750 жителів Гватемали, які вимагають компенсацій на 1 мільярд доларів. Про це повідомляє Є | Єдність.інфо із посиланням на Кореспондент.

Позов поданий до окружного суду Балтімора. Крім того, як відповідачі у документах також зазначені благодійний Фонд Рокфеллера і фармацевтична компанія Bristol-Myers Squibb.

У позові стверджується, що співробітники інституту Джона Хопкінса мали "істотний вплив" на дослідження, контролювали роботу деяких консультативних груп, а також були залучені в процеси санкціонування та планування експериментів. Зокрема, в документах сказано, що лікар інституту очолював комітет Національної дослідницької ради, яка затвердила дослідження і забезпечила для нього федеральне фінансування.

Адвокат інституту назвав позов необґрунтованим.

"(Інститут) Джона Хопкінса вітає розслідування Гватемалою дослідження уряду США і його наслідків. Однак цей позов - спроба адвоката позивачів експлуатувати історичну трагедію заради фінансової вигоди", - прокоментував позов прес-секретар установи Кім Хоппе.

США на початку жовтня 2010 року офіційно визнали, що в ході експериментів з 1946 по 1948 роки американські лікарі навмисно заражали мешканців Гватемали гонореєю і сифілісом. Для зараження лікарі, як правило, використовували повій.

Метою досліджень було з'ясування можливостей пеніцилінової терапії для запобігання зараженню венеричними захворюваннями. За даними спеціальної комісії, експериментів в тій чи іншій формі зазнали близько 5,5 тисячі жителів Гватемали, 83 з яких померли.

За даними гватемальських правозахисників, уряд Гватемали дозволив американцям проводити досліди, однак самі учасники експерименту не мали про нього уявлення і не давали своєї згоди на участь.

Читайте також: В одному з аргентинських міст заборонили конкурси краси