новини

Українські та польські археологи шукають могили польських військових

Уже знайдено особисті речі солдатів Корпусу охорони прикордоння, вбитих загонами НКВС на Рівненщині.

Польські науковці, які шукали могили солдатів Корпусу охорони прикордоння (KOP) в околицях села Тинне Рівненької області, знайшли предмети, що могли належати польським військовим, передає  «Єдність»  із посиланням на Радіо Польща.

Дослідникам вдалося відшукати: ґудзики із орлами, орлів із шапок, довоєнні польські монети, хрестик, а також радянські збройові гільзи.

У вересні 1939 року було вбито близько 300 солдатів Корпусу охорони прикордоння, які стояли в обороні ІІ Речі Посполитої над рікою Случ.

За словами свідків, вони були вбиті солдатами НКВС і поховані десь у лісах неподалік Тинного. Однак, до цього часу невідомо, де і у скількох могильних ямах лежать їхні тіла.

Ми повинні встановити, де є ці могили, аби можна було приступити до розкопок, а поки ми досліджуємо ці терени за допомогою георадарів та металошукачів, - сказала др. Домініка Сємінська, яка очолює групу пошуків.

Робота має бут відновлена у вересні.

Якщо науковцям вдасться натрапити на могилу, після одержання обов’язкових дозволів разом із українськими археологами, вони розпочнуть безпосередню роботу з ексгумації, - пише видання.
Читайте також: Археологи очікують нові історичні знахідки на Поштовій площі

27 липня 2015, 15:12

 

Loading...
Loading...

До теми