Київ
13 серпня 2015
У разі виникнення в Києві нових випадків лептоспірозу передбачена кримінальна відповідальність
У Києві запроваджені заходи щодо нерозповсюдження інфекції.
news-image

У зв'язку із випадками захворювань на лептоспіроз, у КМДА було проведене засідання Комісії з надзвичайних ситуацій, на якій був затверджений комплекс заходів щодо нерасповсюдження інфекціі. Про це повідомив сьогодні заступник київського міського голови Петро Пантелеєв, передає кореспондент «Єдність».

Наразі у Києві ми маємо декілька випадків захворювання на лептоспіроз. Тому, в першу чергу, спеціалізованим організаціям було поставлене завдання зробити дератизацію. Позачергово вже була проведена дератизація на пляжах столиці. Зараз комплексними заходами задля нерасповсюдження інфекції займаються житлово-експлуатаційні організації, зеленбудівці, і ми закликаємо власників підприємств та підприємців також долучитись і віднестися до цього дуже серйозно. Бо, якщо випадок інфекції трапиться в якомусь конкретному місці через те, що не була проведена дератизація, то особа, яка відповідає за будівлю, буде нести кримінальну відповідальність, - зазначив Петро Пантелеєв.

Нагадаємо, лептоспіроз — гостра інфекційна хвороба, що викликається збудником з роду лептоспір. Характеризується ураженням капілярів, часто ураженням печінки, нирок, м'язів. Резервуаром паличок лептоспір є гризуни (щури, миші), а також свині, рідше — велика худоба та собаки. Зараження людини відбувається при споживанні сирої води, купанні у заражених водоймах, при догляді за домашніми тваринами, споживанні інфікованих продуктів.

Читайте також: Служба "1551" - основний комунікатор між киянами та владою - Петро Пантелеєв