"Я не люблю світ Берії, Сталіна, Путіна, Шойгу. Це не мій світ", - нобелівський лауреат Світлана Алексієвич
Письменниця з Білорусі, що стала лауреатом престижної премії, народилась в Івано-Франківську.
news-image

Лауреат Нобелівської премії з літератури за 2015 рік білоруська письменниця Світлана Алексієвич 8 жовтня провела прес-конференцію в редакції білоруської газети «Наша Нива», повідомляє «Єдність».

Прокоментувавши свої успіхи в області літератури, жінка висловила й свою громадянську позицію. Зокрема вона повідомила, що не розуміє й не сприймає ті 84% росіян, які підтримують російську агресію в Україні. Алексієвич вважає, що Україна в даний момент окупована і захоплена іншою країною. Втім письменниця акцентувала, що дуже любить білоруський і російський народи, адже саме ці люди надихають її на творчість.

«Деякі і в Білорусі пишуть, що я ненавиджу білоруський народ, що я ненавиджу не тільки владу, але й народ. Я думаю, ніхто не любить правду. Я кажу те, що думаю. Я люблю російський народ, я люблю білоруський народ, мої родичі з боку батька були білоруси, мій улюблений дідусь. І взагалі в четвертому поколінні я сільський вчитель. І в той же час моя бабуся, моя мати - українки. Я дуже люблю Україну. І коли я недавно була на Майдані і бачила фотографії "Небесної сотні", я стояла і плакала. Це теж моя земля », - сказала білоруська письменниця.

Світлана Алексієвич розповіла, що президент Білорусі Олександр Лукашенко не привітав письменницю з отриманням однієї з найпрестижніших премій у світі. Мовляв, білоруська влада неодноразово повідомляла, що удає, ніби її не існує. Але одним з перших поздоровив письменницю з перемогою заступник глави Росдруку Володимир Григор'єв.

Втім Алесієвич зізналась, що все ж таки любить "русский мир", а саме світ літератури, балету, живопису, музики.

«Але я не люблю світ Берії, Сталіна, Путіна, Шойгу. Це не мій світ», - додала вона.

Нагадаємо, 8 жовтня Світлана Алексієвич була оголошена лауреатом Нобелівської премії з літератури. Премія була присуджена білоруській письменниці з формулюванням «за багатоголосу творчість - пам'ятник стражданню і мужності в наш час». Світову популярність автору принесла книга «У війни не жіноче обличчя», що розповідає про роль жінок у Другій світовій війні. Інші відомі твори Алексієвич - «Цинкові хлопчики», «Чорнобильська молитва», «Час секонд хенд».

Народилася тепер вже всесвітньо відома письменниця Світлана Алексієвич в 1948 році в Івано-Франківську, але потім переїхала з родиною до Білорусі. Закінчила факультет журналістики Мінського держуніверситету, працювала в районній газеті в Брестській області. Свого часу була членом Спілки журналістів СРСР.