Суспільство
29 жовтня 2015
Луцькі депутати тепер будуть звертатися один до одного, використовуючи ввічливі слова "пан", "пані", "панове"
Депутати прийняли рішення про впровадження шанобливого звертання.
news-image

Луцька міська рада прийняла рішення про використання представниками місцевої влади в офіційно-діловому стилі спілкування таких форм, як "пан", "пані" і "панове". Про це йдеться на офіційному сайті міськради, передає  «Єдність»

Проект рішення запропонував депутат Аскольд Пекарський. Він вважає, що звертання пан, пані, панове в українській мові в офіційно-діловому стилі вживалось досить активно. Останнім часом сфера функціонування цього звертання розширилась, проте існує думка, що звертання пан, пані чуже для українців. Особливо це звертання ігнорувалось в радянський період України.

Депутат вважає, що слово пан може чимало розповісти про наше минуле. Насамперед, воно є вражаючим прикладом того, як із синоніма необмеженої деспотичної влади в більшості слов'янських мов цей термін із часом трансформувався в загальновживане офіційне й шанобливе звертання. Крім того, лише фактом свого існування слово пан спростовує улюблену аксіому радянських ідеологів про спільне і одночасне походження української, білоруської та російської мов.

Тож міська рада вирішила для всіх працівників виконавчих органів міської ради, депутатів міської ради, членів виконавчого комітету, керівників окремих комунальних підприємств, установ та організацій міста запровадити правило в службових та офіційних зверненнях під час звертання до окремої людини, групи, делегацій перед прізвищем або іменем (також в загальних зверненнях) застосовувати ввічливі слова "пан", "пані", "панове".

Читайте також: У Росії депутати-комуністи пропонують штрафувати гомосексуалістів за камінг-аут