Російська економіка розвалюється - Libération
Більшість аналітиків вважають, що російська економіка не відновиться у 2016 році.
news-image

Пропагандистські російські ЗМІ обіцяють підвищення ціни на нафту до 100 доларів за барель і відновлення економічного зростання, але уряд, що оголошує про скорочення бюджетних витрат, вже, схоже, перестав вірити в світле майбутнє, а росіяни переконані, що важкі часи ще попереду. Французька Libération задається питанням: чи стане це початком кінця суспільного договору між "царем" і населенням?, передає «Є!».

Звичайно, почасти важке становище російської економіки пояснюється європейськими санкціями, однак головна причина економічного спаду полягає в падінні цін на нафту, пише кореспондент Елен Деспік-Попович.

Через падіння попиту в Китаї, який тягне вниз весь ринок вуглеводнів, більшість аналітиків вважають, що російська економіка не відновиться у 2016 році, - зазначає видання.
Російська держава поступово починає усвідомлювати масштаби катастрофи, - продовжує газета.

Президент Володимир Путін, який до теперішнього часу був схильний мінімізувати масштаб проблем, в інтерв'ю Bild визнав, що санкції заважають виходу на зовнішні фінансові ринки. Налаштований більш прагматично уряд вводить режим економії, адаптуючи бюджет до нових реалій.

Усі міністри повинні підготувати плани зниження витрат на 10% вже в першому триместрі, поки держава буде шукати нові джерела доходу, розпродаючи "фамільні коштовності". Треба сказати, що час підтискає, бо ще кілька тижнів тому російський уряд склав бюджет на 2016 рік , виходячи з ціни на нафту 50 доларів за барель, - відзначає газета.

Путінська система грунтується на негласній угоді між "царем" і російським населенням: стабільність (і процвітання) в обмін на вашу свободу. Можливо, вона вичерпала себе. Висока інфляція знизила реальні доходи населення. Навіть найбільш заможні люди постраждали від кризи, як показує істотне зниження продажів нових автомобілів в 2015 році.

Перші соціальні протести, начебто акції далекобійників, виникають в регіонах. У рік виборів у режиму, якщо він відчує загрозу для себе, може виникнути спокуса ще тугіше затягнути гайки. Надзвичайно лояльний чеченський союзник Путіна Рамзан Кадиров пішов на випередження, закликавши владу судити за саботаж опозиціонерів, які намагаються скористатися економічними труднощами країни, - пише газета, зазначаючи схожість між словами чеченського лідера і термінологією сталінських часів.

Читайте також: Аксьонов повідомив, скільки часу ще триватиме режим НС у Криму