Світ
12 лютого 2016
США, Росія та інші країни домовились про припинення вогню в Сирії - Керрі
Провідні світові держави домовилися про припинення впродовж тижня бойових дій у Сирії і розширення гуманітарної допомоги людям, які потерпають у цьому конфлікті,
news-image

Про це заявив у Мюнхені 12 лютого держсекретар США Джон Керрі, повідомляє «Є!» з посиланням на "Радіо Свобода".

Ця заява стала результатом багатогодинних зустрічей Керрі з представниками Росії та країн, які входять до міжнародної групи підтримки Сирії.

Мета полягає в тому, щоб досягти міцного довгострокового припинення вогню в певний момент, – відзначив Керрі й додав, що ця мета може бути досягнута тільки через «справжні переговори».

Зобов’язання, взяті сторонами на себе в Мюнхені, нині закріплені тільки «на папері» і мають бути підтверджені на практиці, наголосив очільник американського зовнішньополітичного відомства.

Перемир’я не буде стосуватиметься угруповань «Ісламська держава», сирійського підрозділу «Аль-Каїди» – «Фронту ан-Нусра» та інших екстремістських груп.

Раніше цього тижня чиновники США повідомляли, що Росія пропонує перемир’я у Сирії з 1 березня, але Вашингтон наполягає, що бойові дії мусять припинитися негайно.

10 лютого посол Росії при ООН Віталій Чуркін заявив, що у Мюнхені Росія та США матимуть надзвичайно важливі переговори щодо припинення вогню у Сирії.

11 лютого у Мюнхені відбулася зустріч Міжнародної групи підтримки Сирії, в якій брали участь держсекретар США Джон Керрі і міністри закордонних справ близько 20 країн, зокрема і голова зовнішньополітичного відомства Росії Сергій Лавров.

Читайте також: Лавров підтвердив, що Росія запропонувала США перемир'я в Сирії