Світ
28 квітня 2016
Німеччина не хоче участі України у вишколах НАТО - Міноборони Польщі
Берлін також відмовляється пропускати через свою територію американські війська.
news-image

Міністерство національної оборони Польщі повідомило, що загрози для проведення військових вишколів «Анаконда-16» за участі понад 30 тис. польських та союзних військових нині немає, передає  «Є!» із посиланням на Радіо Польща.

Однак Берлін не погоджується на рух американських військових колон дорогами Німеччини.

Представляючи сеймовій комісії оборони інформацію про стан підготовки до вишколів «Анаконда-2016» глава Міністерства національної оборони Польщі Антоні Мацєревич підкреслив, що за часів незалежної Польщі ще не було таких великих військових маневрів з огляду на кількість солдатів та операційні масштаби.

Командувач Оперативного командування видів збройних сил Польщі генерал Марек Томашицький повідомив, що кількість військових, що проходитимуть підготовку сягне 31 тис. З них 12 тис. буде з Польщі, 13,9 тис. з США, 1,2 тис. з Іспанії та 1 тис. з Великобританії. У маневрах будуть задіяні також 3 тис. бронемашин, 105 літаків та 12 кораблів.

Марек Томашицький також наголосив, що Німеччина «дуже наполягає», аби в «Анаконді» участі не брала Україна. Як сказав генерал, у цьому питанні нинішній міністр оборони Польщі Антоні Мацєревич, а також його попередник Томаш Сємоняк «твердо трималися курсу, що участь України для нас (Польщі – ред.) є ключовою». Він додав, що Варшава до нині не відмовилася від цієї позиції.

Командувач також відзначив, що влада Німеччини впровадила обмеження на використання власних доріг та автошляхів, а також відмовила американським військам у перетині польсько-німецького кордону.

Міністр Антоні Мацєревич зауважив, що Варшава очікує на пом’якшення позиції Берліна щодо переміщення американських військ німецькими автошляхами. Він натякнув, що однією з причин, чому Німеччина відмовляється пропускати американські війська, є тиск Росії.

Цього року в навчаннях «Anakonda-2016», що відбудуться з 7 по 17 червня, візьме участь 31 тис. військовослужбовців з 19 країн НАТО, а також шести країн-учасників програми, зокрема й України. При цьому завдання виконуватимуться у повітрі, на суходолі та морі на семи полігонах країни, а повітряні сили, сили спецпризначень, а також розвідувальні підрозділи тренуватимуться також і за межами полігонів. У вишколі буде також гібридний сценарій розвитку подій. Зокрема, до уваги братимуться елементи, які спостерігаються в останніх конфліктах, у тому числі, і в Україні: інформаційний вплив, загрози у кіберпросторі, різноманітні перешкоди, вплив на цивільне населення тощо.

Читайте також: У польському Люблині не хочуть, щоб міський сквер називався іменем Тараса Шевченка