Політика
21 травня 2016
Порошенко провів телефонну розмову з лідерами Німеччини і Франції
Президент обговорив складну ситуацію на сході України.
news-image

Президент України Петро Порошенко здзвонився із лідерами Німеччини та Франції з метою обговорення ситуації на Донбасі. Розмова сталася напередодні саміту G7 у Японії. Повідомлення про це з'явилось на офіційному сайті глави держави, передає «Є!».

Попри домовленості, перемир'я на Донбасі можна назвати умовним, констатували Ангела Меркель та Франсуа Олланд у розмові з Петром Порошенком. 

Йшлося також у бесіді про російську зброю, котру систематично поставляють на окуповані території від східного сусіда. Зокрема було вирішено, що ОБСЄ повинні потрапляти на усі території й фіксувати порушення.

Учасники розмови відзначили, що головною умовою для продовження політичного врегулювання ситуації є безпека.

До Німеччини, як до головуючої в ОБСЄ країни, Петро Порошенко звернувся з проханням прискорити опрацювання пропозицій щодо поліцейської місії на Донбасі.

"Співрозмовники наголосили на важливості продовження діалогу щодо звільнення усіх заручників. Під час розмови було також скоординовано позиції щодо продовження санкцій проти РФ напередодні Саміту G7 у Японії", - йдеться у заяві.

Крім того, лідерів Німеччини і Франції Петро Порошенко закликав пришвидшити внутрішньо європейські процедури з надання українцям безвізового режиму.

Читайте також: Ляшко: Порошенко вже вивів 4 млн євро за кордон