Світ
7 червня 2016
Українці працюють на сезонних роботах у Польщі, а поляки їдуть до Голландії
Мешканці Нижньої Сілезії їдуть на сезонну роботу до Голландії, на їхнє місце приїжджають українці.
news-image

Мешканці Нижньої Сілезії у пошуку сезонної роботи найчастіше їдуть до Голландії, передає «Є!» із посиланням на Радіо Польща.

Пошук праці у країні тюльпанів їм полегшує інформаційний веб-портал, котрий запустило посольство Нідерландів у Польщі.

Однак сезонних робіт влітку не бракує також у Нижній Сілезії. Місцевим підприємцям польські робочі руки замінюють іноземні, в основному з-за східного кордону.

За даними Головного статистичного управління Польщі, Голландія – четверта країна Євросоюзу, куди найчастіше їдуть на заробітки поляки. Відтепер нижньосілезці, які їдуть на роботу до Голландії, можуть користуватися порталом, що розроблений спеціально для них посольством Нідерландів. На ньому можна знайти інформацію про життя та роботу в Голландії.

Але період сезонної роботи розпочався також в Нижній Сілезії.

Колись працювати йшла молодь. Тепер ніхто не питає про роботу. У Польщі зник сезонний працівник, - каже власник плантації полуниці та малини Збіґнєв Косовський.

У цьому регіоні Польщі, як і в багато інших, при збиранні овочів та фруктів працює все більше українців.

Українці, місячний заробіток яких коливається у межах 300-1000 злотих (70-230 євро), у нас можуть заробити значно більше. У зв’язку з цим вони приїжджають працювати не по 8 годин, а скільки вдасться. І вони (українські заробітчани – ред.) є. Адже ані полуниця, ані малина не чекатиме, - додав Косовський.

Для українців, котрі працюють в Польщі, як і для поляків, котрі їдуть на заробітки до Голландії, такі поїздки можуть бути дуже фінансово вигідними.

За останніми даними, у Голландії на даний час перебуває близько 250 тис. польських громадян. Щотижня з Польщі виїжджає туди на роботу близько 100 осіб.

Нагадаємо, раніше видання «Puls Biznesu» інформувало, що в 2016 році кількість пропозицій роботи для українців у Польщі може перевищити мільйон. Лише за перший квартал цього року польські працедавці звернулися до посередників із клопотаннями про тимчасове працевлаштування у країні 310 тис. українців. Це на одну третю більше, ніж за цей самий період в 2015 році. 

Читайте також: У ДСНС повідомили, скількі наразі зареєстровано внутрішньо переміщених осіб