Події
13 червня 2016
38-річний бойовик із позивним «Зуб» втік з окупованого Донецька та здався поліції
Чоловік займався охороною різноманітних об’єктів.
news-image

38-річний чоловік втік з окупованого Донецька, де ніс службу у лавах бойовиків, та звернувся до  Великоновосілківського відділення поліції у рамках програми «Повернись додому», передає «Є!» із посиланням на ГУНП в Донецькій області.

Згідно закону, якщо учасник НЗФ не скоював тяжких злочинів, він може отримати шанс звільнитися від кримінальної відповідальності. Наразі триває ретельна перевірка.

Встановлено, що чоловік виїхав до м. Донецька, де ніс службу у Калінінському районі. Новобранець отримав позивний «Зуб» та, озброївшись автоматом, займався охороною різноманітних об’єктів. Понад рік чоловік пробув у лавах незаконних збройних формувань, куди він вступив з метою заробити.

Ватажки бандформування обіцяли платити по 8 тисяч гривень на місяць, але до реалізації обіцянка не дійшла. Бажаних грошей бойовик не побачив – не отримавши «підпитки» ідеї «руського миру» розчинилися у повітрі. Розчарований «днрівець» повернувся додому та здався поліцейським, - розповіли у поліції.

Наразі чоловік дає свідчення.

Попередньо відносно правопорушника відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 260 «Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань» КК України. Але у випадку, якщо в результаті проведеної перевірки підтвердиться його непричетність до скоєння злочинів, судом буде прийнято рішення про перекваліфікацію кримінального провадження на ч. 6 тієї ж статті, в результаті чого підозрюваний буде звільнений від кримінальної відповідальності.

Нагадуємо, що відповідно до ч. 6 ст. 260 та ч. 2 ст. 258-3 Кримінального кодексу України особи, які не брали участі у скоєнні злочинів та добровільно вийшли з незаконних збройних формувань, звільняються від кримінальної відповідальності. 

Читайте також: У Деснянському районі столиці скоєно розбійний напад на 25-річного чоловіка