Події
29 червня 2016
Британські депутати ініціюють новий референдум по Brexit
Британські депутати планують винести на референдум план виходу країни з Євросоюзу до офіційного початку переговорів.
news-image
Громадяни повинні домовитися про умови виходу Британії з ЄС, і якщо вони не будуть ухвалені, має бути надана можливість залишитися членом ЄС, - йдеться у офіційному повідомленні, поданому до парламенту депутатом від опозиційної лейбористської партії Джерейнтом Девісом.

Інший депутат з Партії Уельсу Джонатан Едвардс, зазначає, що майже 4 мільйони громадян підписали петицію про повторне голосування.

Він також наполягає, що неофіційні переговори необхідно використати, щоб скласти план виходу країни з ЄС, який потім слід винести на референдум до початку легального процесу виходу відповідно до статті 50 договору ЄС, що має статися протягом двох років.

Ще один законодавець із Лейбористської партії Девід Леммі, закликав винести план Brexit на референдум або на голосування у парламенті.

У мене немає сумніву у можливості здійснити повторне голосування, бо немає ніякого плану виходу, - заявив він.
Ми вже бачимо, що невизначеність має реальний вплив на інвестиційні рішення, на фінансовий ринок. Ще не пізно зупинити це, - вважає Леммі.

Девіс заявив, що результат голосування минулого тижня, базується на помилкових заявах про еміграцію в ЄС, державні витрати, а також того, що багато британців використали референдум як акцію протесту проти консервативного уряду. Таким чином він стверджує, що результат референдуму не має бути обов’язковим для визначення майбутнього Великобританії.

Раніше, за підсумками переговорів з прем’єр-мінстром Великобританії Девідом Кемероном, канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що не бачить можливості скасувати рішення про Brexit.

Президент Європейської ради Дональд Туск запропонує провести обговорення виходу Великої Британії з ЄС у вересні цього року.

Читайте також: Майже 1,5 млн британців виступають за повторний референдум