новини

У центр Житомира не пустили Хресну ходу

Напередодні представники громадських організацій і політичних сил Житомира подали до міськради заявку на проведення пікету.

Близько півсотні громадських активістів, учасників АТО, представників "Правого сектора" 18 липня в протягом півгодини перекривали відрізок траси Житомир-Чернівці, не допустивши тим самим проходження хресного ходу УПЦ МП уздовж центральних вулиць Житомира. Про це повідомляє Укрінформ, передає «Є!»

В кінцевому підсумку, маршрут колони був змінений - до Спасо-Преображенського кафедрального собору кілька сотень віруючих пішли обхідним шляхом, зокрема, і через міське кладовище.

Нашою метою було не допустити проходження ходи центральними вулицями Житомира, зокрема, по вулиці Чуднівській і по проспекту Миру, де дислокується 95-я Житомирська окрема аеромобільна бригада. Військовослужбовці цього підрозділи загинули у війні на сході України. З учасниками ходи нам вдалося прийти згоди, щоб маршрут їхнього руху був змінений, - пояснив один з організаторів пікету Олег Черняхович.

Відзначимо, напередодні зустрічі колони хресної ходи Московського патріархату представники дев'яти громадських організацій і політичних сил Житомира подали до міської ради заявку на проведення пікету. У ній зокрема йдеться про те, що "прохід колони повз військових частин, на території яких прощалися із загиблими від рук агресорів, яких благословили священики УПЦ МП, є знущанням над пам'яттю українських героїв".

Правопорядок під час пікету і зустрічі колони забезпечували кілька десятків працівників партульной поліції.

Відвідавши Житомир, паломники відправляться ще в чотири населених пункти області. Після цього, 27 липня вони мають намір зустрітися з другої колоною паломників на Володимирській гірці в Києві.

Читайте також: Опубліковані кадри бесіди міністра Насалика з бойовиком «ДНР»

18 липня 2016, 14:40

 

Loading...

До теми