Події
5 жовтня 2016
У ГПУ прокоментували свідчення екс-беркутівця про розстріл активістів Майдану
Свідчення Віктора Шаповалова допоможуть ідентифікувати підрозділи, які діяли під час акцій протесту на Майдані, але встановити конкретних осіб не вдасться.
news-image

Начальник управління спецрозслідувань Головного слідчого управління ГПУ Сергій Горбатюк заявляє, що свідчення екс-беркутівця Віктора Шаповалова допоможуть ідентифікувати підрозділи, які діяли під час акцій протесту на Майдані.
Проте встановити конкретних осіб не вдасться, передає Радіо Свобода, повідомляє «Є!»

Ця інформація допоможе ідентифікувати підрозділи. Ми можемо виокремлювати, де і в якому місці був підрозділ і, зокрема, говорити про відповідальність керівника цього підрозділу. Щодо ідентифікації конкретних осіб… по цих наліпках, то це не додає ідентифікаційних ознак якоїсь особи, але дозволяє суттєво звузити коло осіб для того, щоб потім їх ідентифікувати, – зазначив він.
Будь-які свідчення є важливими для слідства з урахуванням того, що він міліціонер. Важливими як у конкретному епізоді, так і для розслідування в цілому, – додав Горбатюк.

Начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ також зазначив, що більшість тих, кого назвав Шаповалов 3 жовтня, перебувають під слідством.

Як повідомлялося, 3 жовтня екс-беркутівець з Харкова Віктор Шаповалов у суді визнав свою провину, попросив вибачення та назвав прізвища колишніх колег, які отримували набої зі свинцевою картеччю замість гумових куль. Шаповалов детально розповів, як спецпризначенці з різних областей відрізняли одне одного на Майдані у лютому 2014 року. За його словами, на шоломи ззаду клеїли різнокольорові наліпки. Адвокати стверджують, що ця інформація дасть можливість розрізнити інших причетних до поранень та вбивств майданівців.

Читайте також: Лише один нардеп подав е-декларацію