Світ
31 жовтня 2016
У Варшаві знайшли 20 тисяч особових справ солдатів Червоної армії
Це досі невідомі справи радянських солдатів, яких відряджали на службу у Польській народній армії.
news-image

У Військовому історичному бюро у Варшаві знайшли картотеку з особовими справами 20 тисяч солдатів Червоної армії, яких відправляли у відрядження до Польської народної армії, передає «Є!» із посиланням на Польське Радіо.

Ці документи раніше не були зареєстровані, до них не було також доступу, - говорить директор Військового історичного бюро та член колегії Інституту національної пам’яті Польщі проф. Славомір Ценцкєвич.
Це близько 20 тис. справ, котрі ми зараз скануємо, деякі з них дуже багаті на інформацію. Частину з них я вже опублікував для ознайомлення. Частина містить світлини і по 3-4 сторінки із детальною інформацією, - повідомив директор Військового історичного бюро.

У зв’язку із цією знахідкою вдалося натрапити на ще 8 тисяч особових справ солдатів Червоної армії.

Мені ці документи були невідомі, навіть у своїх публікаціях я писав, що відділ кадрів Червоної армії вів безпосередньо документацію на тему проходження служби Червоної армії, котрих відряджали до Польської народної армії, а тут виявилося, що з тих 20 тисяч солдатів, справами яких ми володіємо, маємо ще приблизно 8 тисяч справ, - сказав проф. Славомір Ценцкєвич.

За словами директора Військового історичного бюро, найважливіше дізнатися, котрі із радянських офіцерів залишилися у Польській народні республіці і злилися із суспільством.

Чи вдалося тим комуністам […] створити власне середовище, яке додатково пильнувало ще і за Польською народною республікою, а можливо після 1989 року вже за вільною Польщею з огляду на реалізацію якихось радянських інтересів, а пізніше російських, - відзначив він.

 

Читайте також: В СБУ пояснили, чому відсутні е-декларації керівництва відомства