Події
11 листопада 2016
На «Рошені» відмовляються виконувати декомунізацію
Співробітники УІНП звертаються до ПАТ «Київська кондитерська фабрика «Рошен» вже вдруге.
news-image

Український інститут національної пам’яті вдруге надіслав листа до керівництва Київської кондитерської фабрики «Рошен», у якому нагадує про вимогу демонтажу пам’ятника Карлу Марксу  на її території, в установленому Законом України порядку, передає «Є!» із посиланням на прес-службу УІНП.

Як стало відомо зі звернень громадян, на території фабрики знаходиться пам’ятник К. Марксу, лідеру міжнародного комуністичного руху та співавтору «Маніфесту комуністичної партії».  

Вчення «марксизму» стало підґрунтям для утвердження комуністичних тоталітарних режимів на території України та інших країн Східної Європи.

Активна меморіалізація засновників комуністичної ідеології Карла Маркса та Фрідріха Енгельса (зокрема, шляхом масового встановлення на їхню честь пам’ятників) були важливою складовою пропаганди ЦККПРС комуністичного тоталітарного режиму.

Відповідно до українського законодавства, пам’ятник К. Марксу на території Київської кондитерської фабрики «Рошен» є символікою комуністичного тоталітарного режиму та підлягає обов’язковому демонтажу, - йдеться в повідомленні інституту.

У прес-службі зазначили, що Президент України Петро Порошенко визнав завершення процесу декомунізації питанням національної безпеки. Втім співробітники інституту звертаються до ПАТ «Київська кондитерська фабрика «Рошен» вдруге.

Перший лист з нагадуванням про необхідність демонтажу пам’ятника К. Марксу Інститут надіслав 25 вересня 2015 р. На жаль, офіційної відповіді ми досі не отримали, - зазначили у прес-службі.

Нагадуємо, що 21 травня 2015 р. набрав чинності Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».   Відповідно до частини першої статті 3 зазначеного Закону, пропаганда комуністичного тоталітарного режиму та його символіки визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв комуністичного тоталітарного режиму та заборонена законом. Частиною першою статті 4 зазначеного Закону публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму на всій території України заборонено.   Згідно з підпунктом «д» пункту 4 статті 1 зазначеного Закону, символікою комуністичного тоталітарного режиму є, у тому числі, зображення, пам’ятники, пам’ятні знаки, написи, присвячені подіям, пов’язаним з діяльністю комуністичної партії, із встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті.  

Читайте також: У Торецьку розбили пам'ятний знак визволителям міста
Читайте також: В Луганську підірвали сепаратистську «Зірку перемоги» (відео)