Резонанс
12 грудня 2016
Посол України у Польщі прокоментував інцидент на марші, учасники якого викрикували «Смерть українцям» (відео)
Марш проходив у польському місті Перемишль у суботу, 10 грудня.
news-image

Надзвичайний і повноважний посол України в Польщі Андрій Дещиця допустив, що інцидент з антиукраїнськими гаслами на марші орлят у Перемишлі був провокацією і закликав не надавати його ще більшого розголосу. Про це посол заявив в ефірі телеканалу "112 Україна", передає «Є!»

Ми звернулися до МЗС Польщі, до центральних органів влади, місцевих органів влади з вимогою провести розслідування цього інциденту і знайти винних, і в майбутньому не допустити подібного роду дій і заходів. Наразі такої відповіді (від польського МЗС - ред.) ще немає, - заявив Дещиця.

Посол пообіцяв, що українська сторона робити акцент на тому, щоб знайти винного до розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Мер (Перемишля - ред.) отримав лист від нашого генерального консула в Любліні з проханням провести розслідування цього інциденту і дати йому оцінку... На відео був заклик однієї людини. І далі розголосу не було. А ми самі поширюємо цю інформацію, можливо, це була якась провокація, надаючи цій провокації ще більшого розголосу, - зазначає Дещиця.

Раніше ЗМІ оприлюднили відеозапис "Маршу орлят перемишльських і львівських", який проходив у польському місті Перемишль (розташований за 7 км від кордону України) у суботу, 10 грудня. У момент проходження колони повз будівлі Українського народного центру один з демонстрантів прокричав "Смерть українцям!" та учасники ходи хором його підтримали. Зазначається, що цьогоріч "марш орлят" організували не лише праві організації, як Всепольська молодь або Національно-радикальний табір, неформальна група "Патріотичний Перемишль", але й заклад культури Підкарпатського воєводства - Культурний центр в Перемишлі. При цьому патронат над маршем взяв, зокрема, мер Перемишля Роберт Хома.

Читайте також: Підлітків, які побажали смерті бійцям в госпіталі, відрахують із ПТУ