Політика
22 грудня 2014
Facebook і Twitter готуються до повного блокування в Росії
Соціальні мережі прийняли рішення не блокувати сторінки прихильників російського опозиціонера Олексія Навального
news-image

Facebook і Twitter прийняли рішення не блокувати сторінки прихильників російського опозиціонера Олексія Навального, якого нещодавно засудили на 10 років ув'язнення. Обидві соціальні мережі готові до повного блокування на території Росії.

Про це повідомили кілька джерел телеканалу "Дождь", пише "Єдність".

Нагадаємо, що після слухання в Замоськворецком суді Москви, де державне обвинувачення вимагало у справі "Ів Роше" для Олега Навального 8 років в'язниці, а для Олексія Навального за сукупністю 10 років, прихильники політика створили сторінку в Facebook для планування вуличних акцій на його підтримку.

20 грудня вона була заблокована. Як прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонский, соціальна мережа це зробила на вимогу Генеральної прокуратури на підставі федерального закону від 2013 року про досудової блокування сайтів.

Після того, як про це стало відомо, Facebook засудив колишній посол США в Росії Майкл Макфол, а також редакції деяких впливових американських видань, зокрема Washington Post.

Джерела, знайомі з ситуацією, розповіли журналістам, що обговорення ситуації відбувалося в штаб-квартирі корпорації в Каліфорнії, після чого було прийнято рішення не блокувати всі наступні сторінки прихильників Навального. Це підтвердив також один з творців сторінки Навального Леонід Волков.

Facebook усвідомлює при цьому, що подібні дії можуть призвести до повної блокування соцмережі в Росії і приймає ці ризики.

Одночасно інше джерело повідомило, що 22 грудня компанія Twitter також прийняла рішення не блокувати акаунти, що публікують інформацію про акцію прихильників Навального. Користувачам будуть пересилатися листи з вимогою Роскомнадзора видалити цю інформацію, проте до тих, хто відмовиться зробити це, ніякі санкції застосовуватися не будуть, розповіло джерело. В компанії також готові до повного блокування на території Росії.

Ні Facebook, ні Twitter не робили офіційних заяв з цього приводу.