Події
23 грудня 2016
Український чиновник отримував хабарі від ізраїльської фармкомпанії за просування лікарських засобів
У США оштрафували фармацевтичну компанію Teva за підкуп українських чиновників.
news-image

Ізраїльська фармацевтична компанія Teva погодилася виплатити штраф у розмірі більше 9 млн для врегулювання звинувачень у підкупі чиновників у низці держав. Про це повідомляє Reuters, передає «Є!» із посиланням на УНІАН.

Компанія платила мільйони доларів хабарів в Росії, Україні та Мексиці з метою просування своєї продукції, наприклад, препарату для лікування розсіяного склерозу, який вважається лідером продажів, розповіли у Міністерства юстиції США.

Teva заплатить 3 млн штрафу в рамках Закону США про протидію корупції за кордоном по звинуваченню Мін'юсту США. Компанія також виплатить 6 млн штрафу на прибуток та проценти для врегулювання громадянської справи, яку розглядає Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку США.

Серед іншого Teva визнала, що давала хабарі українським урядовцям, щоб отримати дозвіл на продаж лікарських препаратів.

Як наголошується на сайті Департаменту юстиції США, в період з 2001 по 2011 роки компанія виплачувала українському чиновнику щомісячний "гонорар", а також організовувала подорожі і надавала інші цінні речі на загальну суму близько 200 тис. доларів.

В обмін на це чиновник використовував своє службове становище та вплив в українському уряді, для вчинення дій по реєстрації фармацевтичних препаратів Teva.

Як пише Reuters, згідно з даними комісії з цінних паперів та фондового ринку США, корупційна схема Teva принесла компанії більше 200 млн дол. незаконного прибутку.

Teva стверджує що з 2012 року було зроблено кілька кроків, щоб припинити сумнівну "співпрацю".

Читайте також: У Британії стався четвертий тюремний бунт за два місяці
Читайте також: Насалик розповів, коли Україна відмовиться від вугілля із зони АТО
Читайте також: Курс валют на 23 грудня