Війна
14 січня 2017
17 видів нового озброєння отримали українські військові
Цьогоріч планується завершити розробку, провести комплекс випробувань та прийняти на озброєння близько десяти зразків ОВТ.
news-image

Торік на озброєння вітчизняного війська прийняли 17 і допустили до експлуатації 64 зразки ОВТ.

Інформує «Є!», з посиланням на zik.ua.

На думку фахівців Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки, у питанні технічного підсилення війська можна було досягти й більшого прогресу, але цьому суттєво завадило недоотримання військовим відомством (понад 2 млрд грн) додаткових коштів від конфіскату.

За держкошти закупили для ЗСУ 1191 одиницю зразків новітнього та модернізованого ОВТ. 

З-поміж іншого – модернізовані літаки типу Су та МіГ, модернізовані вертольоти, вітчизняний безпілотний авіаційний комплекс, комбінований пристрій викиду хибних цілей та станції оптико-електронного придушення до вертольотів та літаків, модернізовані бронетранспортери, автоматичні гармати, переносні протитанкові ракетні комплекси й ракети до них, модернізовані та нові РЛС.

А ще, десантно-транспортні вертольоти, малі броньовані артилерійські катери, броньовані медичні машини, наземні радіолокатори ближньої дії, радіолокаційні та радіорелейні станції, автомобілі сімейства КрАЗ та МАЗ.

З огляду на військовий бюджет 2017 року є привід для оптимістичних прогнозів. Цього року видатки на армію збільшилися практично за всіма основними напрямками. Проте найбільше зросло фінансування на потреби розвитку озброєння.

Тож на створення новітніх зразків ОВТ, проведення НДДКР та розробку новітньої військової техніки спрямують 18% від оборонного бюджету, а це – 11,7 млрд гривень, що майже на 3,6 млрд грн більше, ніж торік.

За попередніми підрахунками, це дасть змогу постачати у військо більше як 10 тис. одиниць ОВТ й 3,5 млн одиниць боєприпасів. Очікується й 752 одиниці новітніх та модернізованих зразків ОВТ.

Цьогоріч планується завершити розробку, провести комплекс випробувань та прийняти на озброєння близько десяти зразків ОВТ, зокрема, комплекс автоматизованого управління артилерійськими підрозділами, модернізовану реактивну систему залпового вогню, рухомий автоматизований командний пункт підрозділів ППО, модернізований переносний зенітний ракетний комплекс, командно-штабну машину на базі БТР/БМП тощо. 

Читайте також: Українську військову техніку бойовиків ремонтують у Росії – ІС