Світ
16 січня 2017
За «кримським сценарієм» Сербія готує анексію частини краю
Президент Сербії Томіслав Ніколіч заявив, що дії в Косово показали, що колишня автономія шукає війни з Белградом.
news-image

Президент Косова Хашим Тачі вважає, що Сербія готується анексувати північну частину регіону за "кримським сценарієм", передає «Є!», посилаючись на Reuters.

Як відомо, спецпідрозділи поліції Косова в суботу завернули поїзд з Сербії, який був пофарбований в національні кольори Сербії з написом "Косово-це Сербія".

Президент Косово Хашим Тачі наголосив, що такий потяг був спрямований на "провокації" косоварів для того, аби створити привід для військового втручання Сербії у північні райони Косова, де проживає близько 50 000 етнічних сербів, які відмовляються визнавати незалежність краю і знову хочуть, щоб краєм керував Белград.

"Намір Сербії полягає в тому, щоб використовувати цей поїзд, який був подарований Росією, по-перше, аби допомогти відрізати північну частину Косова, а потім ... приєднати її до Сербії. Це модель Криму", – сказав Тачі.

Як відомо, Сербія не визнає незалежність Косова, колишньої провінції, і не запитала дозволу Пріштіни для проїзду поїзду, який організувала.

У неділю президент Сербії Томіслав Ніколіч заявив, що дії в Косово показали, що колишня автономія шукає війни з Белградом.

Понад те, Ніколіч пригрозив ввести війська в Косово.

Відповідаючи на висловлювання Ніколіча, Тачі заявив, що будь-які спроби Сербії вторгнутися до північної частини Косова викличуть "ланцюгову реакцію в усьому регіоні західних Балкан".

Як відомо, Белград і Пріштіна обидва прагнуть вступити до Європейського Союзу, а нормалізація відносин є умовою їх вступу, проте  Сербія продовжує блокувати вступ Косово в міжнародні організації, такі як Організація Об'єднаних Націй.

Чергове напруження у відносинах між країнами виникло після того, як колишній прем'єр-міністр Косово Рамуш Харадінай був затриманий у Франції на підставі ордера від Сербії, яка звинувачує його у воєнних злочинах.

Пізніше французький суд ухвалив рішення відпустити Харадіная.