Світ
14 лютого 2017
Штаб кандидата в президенти Франції заявив про кібератаки з РФ
Політик став об'єктом російської пропаганди.
news-image

Голова виборчої кампанії кандидата в президенти Франції Еммануеля Макрона Рішар Ферран заявив про "сотні чи тисячі" спроб зламу комп'ютерних систем його штабу, сліди яких ведуть до Росії.

Про це він заявив у понеділок, 13 лютого, в інтерв'ю телеканалу France 2, пише DW.com, передає «Є!».

Він підкреслив, що за хвилею спроб зламати інфраструктуру штабу Макрона стоять "сайти, підтримувані російським урядом".

Крім того, Ферран звинуватив Москву в проведенні цілеспрямованої кампанії з дискредитації Макрона за допомогою фейковий новин у зв'язку з його проєвропейською позицією.

Наші комп'ютерні системи, бази даних та інші сайти піддалися сотням, якщо не тисячам хакерських атак. І за дивним збігом, усі вони ведуться з-за російського кордону, - сказав начальник штабу Макрона, додавши, що кандидат вже звернувся до вищих французьких органів за допомогою, щоб виключити російський вплив на виборчу кампанію у Франції.

Він провів паралелі між тим, що відбувається в країні і діями російських хакерів в ході передвиборної гонки кандидата від Демократичної партії США Хілларі Клінтон.

Одночасно глава передвиборного штабу Макрона відзначив основну відмінність між незалежним кандидатом і його суперниками. На його думку, політик став об'єктом російської пропаганди, оскільки він зацікавлений в "сильній Європі" і готовий чинити Росії опір, в той час як інші "праві і крайні праві" кандидати більш "доброзичливі" щодо Москви.

Коли прогнози почали передрікати перемогу незалежного кандидата Макрона над претендентом від ультраправого "Національного фронту" Марін Ле Пен у другому турі президентських виборів, російські державні ЗМІ Russia Today (RT) і Sputnik збільшили обсяги негативної інформації про проєвропейського кандидата, продовживши активно агітувати за главу  "національного фронту", пише видання Politico.

Зокрема, у Франції зазнав критики сюжет Sputnik News від 4 лютого, що прирівнює плітку до факту, в якому було сказано, що Макрона підтримує "дуже багате гомосексуальне лобі", а також, що він був "агентом США" для банків.

Американський експерт з кібербезпеки, який очолює південноєвропейських відділ компанії FireEye, Девід Граут, сказав виданню The Financial Times, що "ті самі російські групи, які, як видно, відповідальні за злам комп'ютерів Демократичної партії США, мають бажання і можливості спробувати вплинути на вибори" в Європі в 2017 році.