Політика
29 грудня 2014
Кравчук і Марчук закликали негайно подати заявку на вступ до НАТО
За словами політикив, скасування позаблокового статусу України вимагає від української влади негайно відновити євроатлантичний зовнішньополітичний курс і подати заявку на вступ до НАТО
news-image

Колишній президент Леонід Кравчук та екс-прем'єр Євген Марчук закликають керівництво України негайно подати заявку на членство в НАТО. Про це вони сказали на прес-конференції, повідомляє Є|Єдність.інфо із посиланням на Українську правду.

"Скасування позаблокового статусу України вимагає від української влади негайно відновити євроатлантичний зовнішньополітичний курс і подати заявку на вступ до НАТО і сприятиме проведенню всеукраїнського референдуму на підтримку членства України в НАТО", – сказано в заяві ініціативної групи, лідерами якої є Кравчук і Марчук.

У документі говориться, що право України на членство в НАТО підтверджується рішеннями Бухарестського саміту НАТО від 2008 року.

Ініціативна група вважає, що питання вступу в НАТО неприпустимо відкладати, оскільки Україна знаходиться в стані військового протистояння з Росією.

Крачук і Марчук також вважають необґрунтованими заяви деяких західних політиків про небажаність вступу України в НАТО і впевнені, що такі заяви провокують Росію до подальших агресивних дій.

Крім того Кравчук закликав ввести воєнний стан у Донецькій і Луганській областях.

"Я переконаний, що нам зараз треба прийняти концепцію воєнного стану", – сказав він.

Він зазначив, що це необхідно, оскільки, за його словами, керівники західних країн закликають українську владу визначиться з характеристикою конфлікту на Донбасі.

До складу ініціативної групи входять Кравчук, Марчук, поет Дмитро Павличко, екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко, колишній суддя Гаазького трибуналу Володимир Василенко, екс-депутат Верховної Ради Іван Заєць, колишній міністр екології Юрій Щербак.

Як відомо, 23 грудня Рада скасувала позаблоковий статус України.

Раніше Кравчук був одним з лідерів блоку "Не так!", який виступав категорично проти вступу України до НАТО.