Політика
19 березня 2017
Блокада ОРДЛО. Яких втрат податків слід очікувати, - повідомляють у Мінфіні.
Підприємства, які до останнього часу працювали в ОРДЛО під українською реєстрацією – це експортери, які не платили ПДВ.
news-image

Припинення торгівлі з металургійними підприємствами на окупованих територіях спричинить втрату 1,6 млрд грн податків.

Інформує «Є!», з посиланням на УНІАН.

За розрахунками Міністерства фінансів, втрата 40 підприємств ОРДЛО в результаті заборони на переміщення товарів через лінію розмежування на Донбасі позбавить український бюджет близько 2 млрд грн податкових надходжень, пише в своїй статті для DT.UA Юлія Самаєва з посиланням на джерело в міністерстві.

Автор вказує, що за оцінками Укрметалургпрому, припинення торгівлі з металургійними підприємствами на окупованих територіях спричинить втрату бюджетом 1,6 млрд грн податків.

"Джерело DT.UA у Міністерстві фінансів повідомило, що, за їхніми підрахунками, втрата 40 підприємств ОРДЛО коштуватиме бюджету в суму близько 2 млрд грн податкових надходжень. І ця цифра більше схожа на правду, ніж озвучені Гройсманом 32 млрд", - йдеться в статті.

За словами Самаєвої, опитані DT.UA експерти звернули увагу на те, що підприємства, які до останнього часу працювали в ОРДЛО під українською реєстрацією – це експортери, які не платили ПДВ, що утворює більшу частину податкових надходжень.


Те ж саме у зв'язку з офіційною збитковістю стосується і податку на прибуток. 

"Тобто прямі податкові втрати навряд чи будуть надто вже значущі. Набагато гірше, звичайно, із внесками до Пенсійного фонду і податком на доходи фізосіб — адже зарплати на великих підприємствах із чималими штатами платилися в основному офіційно", - підсумовує вона.
Читайте також: З Україною нас більше нічого не пов'язує, - заявили ватажки «ДНР/ЛНР» і в Криму почали інтеграцію ОРДЛО до Росії