Політика
22 березня 2017
Контроль з боку Заходу: американський конгрес створив комітет по боротьбі з українською корупцією
Комітет призначив слухання з приводу незаконної діяльності ряду українських бізнесменів і політиків.
news-image

Нова Адміністрація Трампа, Конгрес і Сенат готуються розслідувати системну корупцію української влади - про це пише американське видання Prnewschannel.

Інформує «Є!», з посиланням на from-ua.com.

Зокрема, конгресмен Дейна Рорабейкер, який є головою підкомітету з питань Європи, Євразії та нових загроз Комітету у закордонних справах Палати представників, став головним голосом в питанні корупції в Україні. Комітет призначив слухання з приводу незаконної діяльності ряду українських бізнесменів і політиків, серед яких - Ігор Кононенко, Валерія Гонтарєва, Віталій Хомутинник і Олександр Грановський з найближчим оточенням, серед якого депутат президентської фракції Сергій Алексєєв і скандально-відомий суддя з пулу Януковича - Артур Ємельянов.

У статті наводиться ряд звинувачень, серед яких пані Гонтаревої інкримінується співпраця зі структурами Януковича і допомогу у виведенні 2 млрд. грн., що на той час було близько $ 200 млн. Ігор Кононенко згадується як близький друг Президента, а його діяльність пов'язують з корупційними схемами, сірим експортом і виведенням коштів.

Окремо згадується і права рука пана Кононенко Олександр Грановський, пов'язаний з рейдерськими скандалами SkyMall, схемами Сергія Курченко і Бориса Тимонькіна, в тому числі і за участю вищезгаданого депутата з БПП Сергія Алексєєва.

Крім того, уряду США пропонується звернути увагу на пропозицію Михайла Саакашвілі провести окреме розслідування по офшорним рахунках Віталія Хомутинника, який також був причетний до злочинного бізнесу Сергія Курченко і проданого братами Буряками «Брокбізнесбанку».

Конгрес повинен розглянути питання про створення спеціального комітету з розслідування фінансових злочинів українських чиновників: і призначених, і обраних - повідомляється в публікації. Адміністрація Трампа повинна скласти список корумпованих українських політиків, запропонувати заходи щодо виправлення становища і перелік можливих санкцій. Вона також повинна розслідувати незаконний потік коштів в офшори і почати залучення українських політиків і їх фінансистів до відповідальності.

Ці заходи, за задумом, повинні запобігти розпаду України як держави. Якщо цей розпад станеться, Україна стане полігоном для незаконного обігу зброї, наркотиків і екстремістських угруповань - вважають американці. Ризики для економічної і політичної стабільності Європи і подальшого вторгнення Росії в Україну реальні, це може вплинути на інтереси США в Європі з точки зору геополітичних важелів і привести до розширення впливу Росії - переконані американські чиновники.

Читайте також: Мені соромно за Україну, – представник Transparency International