новини

Державним шахтам шукають інвесторів

У Міністерстві обіцяють до кінця року зробити шахти прибутковими.

У Міністерстві енергетики придумали новий план розвитку вугільної промисловості: вісім шахт закрити, а більшість державних копалень передати у приватні руки. Також обіцяють збільшити кількість добутого вугілля, а рівень корупції зменшити, повідомляє «Є!».

Директор з капбудівництва ДП "Львіввугілля" Юрій Ключковський розповів, що впродовж останніх років головним інвестором українських шахт є держава. Та, до прикладу, з минулорічного держбюджету коштів ледь вистарчило на погашення заробітної плати шахтарям. А про оснащення та модернізацію шахт можна лише мріяти, адже наймолодшій українській копальні півстоліття.

Саме через незадовільний стан копалень та численні борги приватні інвестори не поспішають в Україну. У середньому кожна шахта за комунальні послуги та податки винна по півмільярда гривень.

Щоб заманити інвесторів, у Міністерстві обіцяють до кінця року зробити шахти прибутковими. На модернізацію з держбюджету збираються виділити 800 мільйонів гривень, ще мільярд надати державного кредиту.

Зараз українськими шахтами у Львівсько-Волинському басейні зацікавилися іноземні інвестори з Туреччини та Південної Кореї. Втім, чи збираються вони приватизувати копальні, поки невідомо.

29 березня 2017, 05:29

 

Loading...

До теми

Авторизація