Україна
19 квітня 2017
Україна вичерпала річну квоту на безмитний експорт до ЄС деяких продуктів
Станом на початок квітня також повністю використана піврічна квота на безмитний експорт вершкового масла і квота на другий квартал по м’ясу птиці.
news-image

За підсумками першого кварталу 2017 року Україна повністю вибрала річну квоту на безмитний експорт до ЄС по 6 категоріях товарів: мед, цукор, крупи та борошно, оброблені томати, виноградний і яблучний сік та кукурудза.

Про це повідомляє прес-служба асоціації «Український клуб агарного бізнесу» (УКАБ), пише «Є!» з посиланням на ZIK.

Станом на початок квітня також повністю використана піврічна квота на безмитний експорт вершкового масла і квота на другий квартал по м’ясу птиці. На 86% використана квота по експорту пшениці і 74% на солод і пшеничну клейковину, темп зберігається на тому ж самому рівні, що і минулого року.

Натомість країни ЄС повністю використали квоту на безмитний експорт до України лише по одній категорії продукції – м’ясо птиці та напівфабрикати. Квоту на безмитний експорт свинини до України закрито на 5,2%; цукру – 0,51%; свинини (додаткова) – 0,42%.

Як повідомлялося раніше, за даними Міністерства аграрної політики і продовольства, обсяг квоти на експорт на ринок ЄС українських оброблених томатів становить 10 тис. тонн, меду – 5,2 тис. тонн, цукру – 20 тис. тонн, круп і борошна – 6, 6 тис. тонн, виноградного і яблучного соків – 12 тис. тонн, кукурудзи – 400 тис. тонн, вівса – 4 тис. тонн, м’яса птиці – 16,8 тис. тонн.

За даними представництва ЄС, український експорт до Європейського Союзу в 2016 році зріс на 3,7%, що демонструє ефективність зони вільної торгівлі.