Події
14 травня 2017
Сьогодні весь світ відзначає День матері: історія виникнення та традиції
Свято, яке щорічно святкують у другу неділю травня.
news-image

День матері - це одне з найсвітліших і добрих свят. Адже для кожного з нас немає рідніше і ближче людини, ніж мама. Ми не завжди з ними знаходимо спільну мову, дуже часто не хочемо прислухатися до їхніх порад, але саме вони дали нам "путівку в життя". За це ми повинні бути їм вдячні.

Інформує «Є!», з посиланням на hyser.com.ua.

Сьогодні відзначається День матері. Свято, яке щорічно святкують у другу неділю травня.

Цей день походить від давньогрецького культу матері. Офіційні містерії з обрядами на честь Кібели, або Реї, Великої матері богів, влаштовувалися в березневі іди у всій Малій Азії.

Відзначається, що вшанування жінки-матері має багатовікову історію.

З XVII по XIX століття у Великобританії відзначалася так звана Материнська неділя - у другу неділю Великого посту, присвячена вшануванню матерів по всій країні.

У США День матері вперше привселюдно був підтриманий відомою американською пацифісткою Джулією Уорд Хоув у 1872 році. День матері за версією Джулії Уорд - день єдності матерів у боротьбі за мир у всьому світі. Концепція Джулії Уорд не знайшла широкої підтримки ні в США, ні в інших країнах.

У 1907 році американка Анна Джарвіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшанування матерів у пам'ять про свою матір. Анна написала листи до державних установ, законодавчих органів і видатним особам з пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. У 1910 році штат Віргінія перший визнав День Матері офіційним святом. У 1914 році президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів.

Слідом за США другу неділю травня оголосили святом 23 країни (в їх числі: Бахрейн, Гонконг, Індія, Малайзія, Мексика, Нікарагуа, Об'єднані Арабські Емірати, Оман, Пакистан, Катар, Саудівська Аравія, Сінгапур, Австралія, Україна, Естонія та ін. ), а ще понад тридцять відзначають свято в інші дні.

У США і Австралії існує традиція носити в цей день на одязі квітку гвоздики. Причому колір має значення, так кольорова гвоздика говорить про те, що мати людину жива, а білі квіти приколюють до одягу в пам'ять про минулих матерів.

Читайте також: Українська сім'я в США всиновила вісьмох дітей (відео)