Купівля Промінвестбанку може означати повернення банку в економічну систему України, - Андрій Новак
Якщо нові власники банку збільшать статутний капітал, вкладуть гроші, будуть його розвивати, то, звичайно, є шанс на появу ще однієї великої установи в банківській системі України.
news-image

Якщо нові власники "Промінвестбанку" збільшать статутний капітал, вкладуть гроші, будуть його розвивати, то, звичайно, є шанс на появу ще однієї значної установи в банківській системі України. Таку думку висловив кандидат економічних наук, голова Комітету економістів України Андрій Новак.

Про це повідомляє «Є!».

Коментуючи можливу купівлю «Промінвестбанку» українськими бізнесменами, експерт нагадав, що це перший банк в Україні, який потрапив під санкції США, і це частково паралізувало його роботу. Однак той факт, що українські бізнесмени могли придбати те, що належить російським структурам, цілком може означати повернення банку в економічні процеси української економіки.

«Купівля "Промінвестбанку" цілком може означати повернення банку в економічні процеси української економіки. Тому що це відбувається в контексті виходу російських банків з банківського ринку України зі зрозумілих причин. Вони продають свої активи в Україні, і немає нічого дивного, що ці активи може купити хтось із українських бізнесменів. Якщо нові власники "Промінвестбанку" збільшать статутний капітал, вкладуть гроші, будуть його розвивати, то, звичайно, є шанс на появу ще однієї великої установи в банківській системі України», - зазначив Андрій Новак.

У той же час голова Комітету економістів України зазначив, що з урахуванням конфлікту на Сході країни та санкцій проти російського банківського сектора варто очікувати, що і інші банки з російським капіталом в Україні в перспективі будуть продані. 

«Не знаю, чи відбудеться це найближчим часом. Однак є російські банки, що працюють на українському ринку, які виставили свої "дочірні" банки на продаж, тому що їх робота тут значно ускладнена і призводить до збитків», - зазначив експерт.

Коментуючи подачу бізнесменами Павлом Фуксом і Максимом Микитасем заяви в НБУ про бажання придбати «Промінвестбанк», Андрій Новак зазначив, що це може стати цілком ефективною покупкою. 

«Все залежить від наступних намірів інвестора. Якщо він буде збільшувати капітал, розвивати, то дай Бог. Я думаю, якщо є бажання придбати актив, то, напевно, не для того, щоб отримувати збитки, а для прибутку», - резюмував Андрій Новак.

Читайте також:Перед націоналізацією з Приватбанку вивели 110 мільярдів гривень - ЗМІ