Україна
2 червня 2017
Як зростуть зарплати у медпрацівників після затвердження реформи, - розповідає Березенко
Вводиться можливість для лікаря стати суб'єктом підприємницької діяльності.
news-image

Необхідно зберегти пільги для соціально незахищених верств населення та врахувати захист учасників військової операції на Донбасі, зазначив депутат
Інформує «Є!», з посиланням на segodnya.ua.
Після проведення реформи фінансування системи охорони здоров'я медичні працівники отримуватимуть від 10 до 23 тис. Грн заробітної плати. Про це повідомив заступник голови фракції "Блоку Петра Порошенко", член Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Сергій Березенко на брифінгу за результатами засідання Національної ради реформ.

"Ми змінюємо принцип фінансування від койко-місць і обігріву стін - на фінансування медичної послуги, і вводимо принцип" гроші йдуть за пацієнтом ", - зазначив депутат.


Запропонована реформа, додав він, дозволить працівникам сфери медицини отримувати "мінімум від 10 тис. Гривень до іноді більше 23 тис. Гривень заробітної плати або доходу в місяць".
Крім того, зазначив Березенко, вводиться можливість для лікаря стати суб'єктом підприємницької діяльності.

"Відповідно, він отримує найнижчу ставку податку. Так званий єдиний податок. І в державі з'явиться ринок медичних послуг і конкуренція", - сказав він.


Саме це, за словами депутата, забезпечить збільшення якісно наданих медичних послуг, адже "в цьому випадку лікарі самі будуть шукати свого пацієнта".

"Згідно з розрахунками МОЗ, після прийняття запропонованої реформи, фінансування медицини з державного бюджету на одну людину становитиме близько 110 доларів на пацієнта - це вже з самого початку реформи. І протягом 5 років цю цифру планується подвоїти - до 220 доларів", - сказав Березенко.


Він навів приклад, що в Грузії сьогодні аналогічні витрати становлять лише 70 доларів.
Серед іншого, Березенко зазначив, що врахована була необхідність запустити систему надання електронних послуг "E-Health".
Крім того, додав депутат, необхідно зберегти пільги для соціально незахищених верств населення та врахувати захист учасників військової операції на Донбасі, які повинні безкоштовно отримувати всі необхідні медпослуги.
У свою чергу, голова Комітету ВР з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець висловила надію, що в нових законопроектах буде передбачено питання фінансування і державних гарантій лікування пацієнтів з туберкульозом, психічно хворих, а також державні гарантії щеплення дітей. Також депутат сподівається, що, серед іншого, будуть захищені права вагітних жінок.
Голова комітету також відзначила, що законодавча ініціатива передбачає можливість "пілотного" її втілення - не відразу по всій країні, а спочатку тільки в "пілотних" регіонах або установах.
За її словами, окремо планується прийняти закон про медичне страхування. Відповідних законодавчих ініціатив, зазначила Богомолець, в парламенті зараз зареєстровано три.

"Групою авторів законопроектів, які представляють моделі приватного, державно-приватного і повністю державного медичного страхування, знайдений консенсус. І я сподіваюся, що найближчим часом буде технічно оброблений один законопроект і представлений в парламент, який дозволить врегулювати питання саме медичного страхування і забезпечити новий пул коштів ", - сказала Богомолець.


Вона підсумувала, що зараз пропонується система, при якій держава буде оплачувати і гарантувати оплату первинної ланки медицини: послуги сімейного лікаря, екстреної медицини та паліативну допомогу, а в інших випадках мова піде про співоплати медпослуг.
У той же час законопроект по медичному страхуванню повинен врегулювати саме це питання - для людей, які не мають коштів на співоплати.

Читайте також: Українці посіли 5 місце на танковому біатлоні в Німеччині (відео)
Читайте також: Громадяни України, які втекли в РФ з ідеологічних причин, штурмують українські дипустанови, щоб оформити біометричні документи
Читайте також: Громадяни України, які втекли в РФ з ідеологічних причин, штурмують українські дипустанови, щоб оформити біометричні документи