Суспільство
6 червня 2017
«Година смерті» біля парламенту: активісти вимагали прийняття медичної реформи (фото)
До акції приєдналася Уляна Супрун.
news-image

Сьогодні вранці біля стін Верховної Ради активісти влаштували флешмоб "Година смерті", передає кореспондент «Є!»

Зокрема, учасники флешмобу лежали на асфальті під білими простирадлами, символізуючи пацієнтів, котрі померли через неякісну медицину. Таким чином активісти закликали народних обранців підтримати та проголосувати за медичну реформу. 

"За одну годину в Україні помирає 67 осіб від захворювань. Всі ці люди могли б жити. На сьогодні помирає на 100 тис. більше українців, ніж народжується. І якщо зараз радикально не реформувати систему охорони здоров'я, смертність буде збільшуватися. Є дуже простий спосіб зупинити смертність - Верховна Рада має проголосувати за пакет законопроектів, що нараз подані до стін парламенту", - сказав учасник акції Дмитро Шерембей.

Флеш-моб був частиною акції на підтримку медичної реформи. Під час мітингу активісти радили народним обранцям лікуватися в Україні, а не за кордоном, щоб знати всі проблеми сучасної украінськоі медицини та нагальність прийняття реформи.

До акції приєдналася в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. Вона також закликала народних обранців підтримати законопроекти, зауваживши, що процес імплементації займе кілька років.

"Українці мають отримувати якісну медичну допомогу. Перший крок - це прийняття законів, але це лише перший крок. Потім буде імплементація, яка забере рік-два", - сказала Уляна Супрун.
Читайте також: «Процес освіти у всіх навчальних закладах повинен здійснюватись українською мовою», - письменниця Лариса Ніцой у парламенті