Суспільство
17 січня 2015
Кримські татари: "Захистіть нас. Не дозволяйте російському уряду забирати наших дітей у свою армію"
Кримські татари закликали Генсека ООН врятувати корінний народ від знищення
news-image

Після невеличкої бійки, яку влаштували невідомі в спортивних костюмах, всекримська конференція Комітету із захисту прав кримськотатарського народу продовжила свою роботу, ухваливши звернення до Генсека ООН Пан Гі Муна. Про це повідомляє Є | Єдність.інфо із посиланням на Крим. Реалії.

Під час конференціі група молодих людей напала на організаторів конференці.

У залі, крім самих учасників конференції та співробітників поліції, перебувають люди в штатському, ймовірно, співробітники ФСБ.

У ці хвилини учасники конференції, близько 40 осіб, одностайно ухвалили резолюцію до Генсека ООН Пан Гі Муна, в якій йдеться про утиск прав кримських татар російською владою.

Зокрема, у тексті звернення мовиться про те, що протягом 230 років Крим піддається російської окупації. Перша була здійснена Катериною Великою в 1783 році, а друга окупація сталася в лютому 2014 року, сказано в документі.

«У результаті чергового захоплення Криму, корінне населення – кримські татари перетворилися на об'єкт терору й фізичного насильства. Серед білого дня стали зникати молоді люди, переважно кримськотатарської національності, яких пізніше знаходять або вбитими, або зовсім не знаходять, і які донині вважаються зниклими безвісти», – йдеться у зверненні.

На думку авторів звернення, черговим злочином щодо кримськотатарського народу стало нав'язування російського громадянства разом із застосуванням різноманітних мапінупляцій (залякування, ошукування, інше).

Указують автори звернення і на те, що на цей час у Криму почалася кампанія з постановки чоловіків на військовий облік. У разі неявки влада погрожує притягнути до відповідальності згідно із російським законодавством.

Автори звернення вважають, що «основною мішенню «російської мілітаризованої машини» є молоді кримськотатарські хлопці– генофонд нації».

У зв'язку з цим учасники конференції закликають Генсека ООН допомогти та просять його не допустити знищення кримськотатарського народу.

Захистіть нас. Не дозволяйте російському уряду забирати наших дітей у свою армію», – зазначається у підсумку звернення до Генсека ООН.

Очікується також звернення до турецької та української влади.

Нагадаємо, у суботу, 17 січня, у Сімферополі, проходила всекримська конференція Комітету із захисту прав кримськотатарського народу, перед початком якої до будівлі, де відбувається захід, прибула група невідомих осіб, намагаючись зірвати його проведення. Близько трьох десятків людей з вигуками «провокатори» спробували прорватися до будівлі, де велася реєстрація учасників. Кільком із них дозволили взяти участь у заході.

У той же час представники Меджлісу кримськотатарського народу викликали поліцію.

Пізніше група людей у спортивних костюмах прорвалася до зали й напала на організаторів конференції.

На конференції планувалося обговорити становище кримськотатарського народу, проходження служби кримських татар у російській армії та земельні питання.