Події
4 серпня 2017
У водоймах Харківщини – небезпечна хвороба
Лептоспіроз – небезпечне захворювання, яке у людини протікає в особливо тяжкій формі і вражає капіляри, печінку, нирки, м'язи, а іноді і центральну нервову систему.
news-image

На березі Печенізького водосховища харківські дослідники виявили бактерії лептоспіра, які провокують гостру інфекційну хворобу лептоспіроз. Головними переносниками цього захворювання є сірі щурі та миші, повідомляє «Є!» з посиланням на Надзвичайні Новини.

"Фахівці провели дослідження в околицях села Хотомля Вовчанського району, де встановили 400 пасток на дрібних ссавців. В результаті до них потрапили 62 гризуна, у дев'яти з них виявили лептоспіроз", – повідомляють в ГУ "Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України".

Медики кажуть: лептоспіроз – небезпечне захворювання, яке у людини протікає в особливо тяжкій формі і вражає капіляри, печінку, нирки, м'язи, а іноді і центральну нервову систему. Лікарі закликають відпочиваючих купатися тільки у встановлених місцях, не заходити в воду при наявності на тілі відкритих ран, уникати контакту з дрібними ссавцями, зберігати продукти в недоступних для гризунів місцях. Під час прогулянок в лісах використовувати аерозолі для відлякування кліщів.

Читайте також:У тютюні знайшли смертельно небезпечний радіоактивний елемент

Читайте також:Захарченко заявив про намір запровадити в «ДНР» смертну кару за корупцію