Суспільство
23 серпня 2017
Найпоширеніші хвороби школярів: до чого готуватися батькам
Спеціалісти розповідають про найпоширеніші хвороби, з якими може зіткнутися учень.
news-image

За тиждень почнеться новий навчальний рік. Спеціалісти розповідають про найпоширеніші хвороби, з якими може зіткнутися учень.

Порушення зору

З початком нового навчального року очі першими приймають на себе удар. Крім підвищеного навантаження діти стикаються з поганим освітленням, незручними партами і порушеним режимом дня. Все це може привести до розвитку короткозорості, пише «Є!» з посиланням на 4mama.ua.

Радимо стежити за поведінкою і самопочуттям дитини. Не дозволяйте чаду проводити занадто багато часу за комп'ютером, привчите дитину робити вправи для очей кожні 30-40 хвилин. Не менш важливий для здоров'я очей і дитячий раціон. Фахівці радять включити в меню школяра моркву, риб'ячий жир, горіхи та інші корисні для зору продукти.

Проблеми з шлунково-кишковим трактом

Найчастіше порушення в роботі шлунково-кишкового тракту виникають через те, що вранці діти забувають поснідати. В результаті, школярі їдять перший раз вже в школі. Такий режим харчування може призвести до гастриту. Уникнути проблем з шлунком можна за допомогою збалансованого раціону і правильного питного режиму.

Зміна постави

Мабуть, найпоширеніша проблема школярів в усьому світі. Крім незручної пози за партою, розвитку подібних станів сприяють недостатня фізична активність, незручний рюкзак і інші фактори.

Уникнути порушень допоможуть заняття в спортивній секції і чергування режиму роботи і відпочинку. Привчіть свою дитину сидіти за столом рівно, а у вільний від роботи час якомога більше рухатися. Адже фізична активність допомагає формуватися м'язовому корсету, який підтримує хребет.

Неврози

При нинішніх навантаженнях в школах у дітей практично не залишається часу на відпочинок. Якщо додати до цього завищені вимоги батьків, то дитина постійно знаходиться в стресі. Ще однією розповсюдженою причиною розвитку неврозів у дітей є проблеми з однолітками і вчителями.

Допомогти дитині впоратися зі стресом можна похвалою. Дайте дитині можливість самостійно вибрати заняття до душі і ніколи не вимагайте від нього занадто багато чого.

Вірусні захворювання

У дитячому колективі інфекції, що передаються повітряно-крапельним шляхом, поширюються особливо швидко. Саме важливо зміцнювати імунітет дитини. Обов'язково давайте своєму чаду вітамін С і кальцій, а також стежити за тим, щоб його раціон був різноманітним.

Якщо в перші тижні після початку навчального року дитина почала чхати і у нього з'явився нежить, не поспішайте заліковувати ліками. Замість цього залиште дитину на кілька днів вдома, давайте тепле питво, фрукти та овочі.

Читайте також:Школи самі вирішуватимуть, коли відпускати дітей на канікули

Читайте також:Українці просять чиновників не приходити до шкіл 1 вересня