Події
31 серпня 2017
Центробанк РФ рятує найбільший приватний банк від банкрутства - ЗМІ
Центральний банк РФ займається оздоровленням банку Открытие - одного з найбільших приватних банків в Росії.
news-image

Центральний банк РФ займається оздоровленням банку "Открытие" - одного з найбільших приватних банків в Росії.

Про це повідомляє прес-служба ЦБ РФ, пише «Є!» з посиланням на Економічну Правду.

Санація банку буде проходити під керівництвом тимчасової адміністрації. Центробанк запевняє, що "Открытие" продовжить роботу в штатному режимі.

Рятувати "Открытие" будуть за новою схемою: основним інвестором стане ЦБ, для санації будуть використовуватися гроші недавно створеного Фонду консолідації банківського сектора.

Як повідомляє BBC, права діючих акціонерів будуть відновлені після того, як закінчить свою роботу тимчасова адміністрація. Однак Банк Росії стане власником: ЦБ отримає 75% акцій банку, а акціонерам залишиться не більше 25%.

Ця частка ще більше знизиться, якщо тимчасова адміністрація виявить в банку негативний капітал.

Акціонери банку самі попросили ЦБ про санацію, повідомив перший заступник голови ЦБ Дмитро Тулін. Його слова підтвердив керуючий директор "Открытие" Олександр Дмитрієв.

"Открытие" - системно значимий банк, він входить в топ-10 російських банків. За обсягом активів банк посідає восьме місце в російській банківській системі, за даними ЦБ.

До серпня цього року "Открытие" був найбільшим російським приватним банком. Зараз поступився місцем Альфа-банку.

"Крах такого банку міг би мати серйозний системний ефект", - говорить голова департаменту фінансового аналізу КБ "Альба Альянс" Ольга Біленька.
"Це не просто велика, це знакова подія, - додає аналітик БКФ Максим Осадчий. - У масштабах російської банківської системи можна було б порівняти з казусом Lehman Brothers (американський інвестбанк, що завалився у вересні 2008 року - ред.), якщо б банк "Открытие" завалився".
"Регулятор втримав його від падіння. Хоча ціна цього порятунку, швидше за все, буде колосальна", - вважає експерт.

Банк продовжить працювати в звичайному режимі, зокрема, не буде мораторію на виконання вимог кредиторів. Але тимчасова адміністрація теоретично може оскаржити частину угод, укладених колишнім менеджментом, якщо вважатиме їх неправомірними, попереджає експерт.

Провідний експерт інституту "Центр розвитку" ВШЕ Дмітрій Мірошниченко вважає, що один з найбільших фінансових інститутів країни фактично дійшов до передбанкрутної ситуації.

"Це дуже поганий знак в нинішніх умовах, коли почалося економічне зростання і навіть на кризу це не спишеш, - вважає Мірошниченко. - Далеко не все гаразд в нашій економіці і банківській системі".

Санація такого великого банку не може бути позитивом, додає Осадчий: "Ця подія може чинити додатковий інфляційний і девальваційний тиск. Будемо і надалі затягувати паски".

Ключовим акціонером "Открытие" зараз є "Открытие холдинг" (66,64% акцій). Бенефіціарами "Открытие холдингу" є Вадим Бєляєв, Рубен Аганбегян, Олександр Мамут, група ІФД, банк ВТБ, група ІСТ. Папери банку також знаходяться у вільному обігу на Московській біржі.

Активи банку і його дочірніх структур на 31 грудня 2016 року становили 2,7 трильйона рублів, власний капітал - 232 мільярда рублів.

Читайте також:Білорус знайшов у день народження кредитну карту та вирішив, що це «подарунок долі» (відео)

Читайте також:Медреформа: українців зобов'яжуть укладати декларацію із лікарями