
Незважаючи на те, що астрономи давно знають про наявність кисню на Місяці, лише нещодавно японський космічний апарат визначив наявність цього елемента, та ще й з досить цікавою природою – земний. Відкриття зробив зонд SELENE (Kaguya), і глава команда планетологів Кентаро Тедара з Університету Осаки повідомив про нього на сторінках журналу Nature Astronomy, пише «Є!» з посиланням на cikavosti.com.
Команда вважає, що дана знахідка може пролити світло на деякі подробиці формування нашої планети кілька мільярдів років тому, в тому числі і на стан тодішньої атмосфери, але і пояснити, яким чином кисень з Землі потрапив на Місяць.
Приблизно п’ять днів кожного місяця супутник від сонячного вітру захищає магнітосфера нашої планети – область космосу у вигляді міхура, де магнітне поле Землі володіє значним впливом. Вчені вважають, що іони кисню могли переміститися з нашої планети на Місяць саме в один з таких періодів і в кінцевому підсумку знайшли свій притулок у верхньому шарі ґрунту супутника і його породі.
Геологічна активність, що відбувається на Землі, в кінцевому підсумку стерла всі докази давньої атмосфери нашої планети. Однак іони кисню, наявні на Місяці, як і раніше, залишаються недоторканими протягом ось вже декількох мільярдів років. Більше того, збір зразків цього кисню може допомогти вченим зрозуміти, як земна атмосфера змінювалася з часом і який вплив ці зміни могли здійснити на еволюцію різних форм життя.
Крім допомоги в розумінні минулого нашої планети, такі дослідження як опосередковано, так і безпосередньо допомагають в реалізації наших бажань по колонізації космосу. Зрештою, нам необхідний кисень для дихання, і Місяць, судячи з усього, здається однією з перших ймовірних точок для колонізації у найближчих планах людства.
Японія хоче до 2030 року відправити на Місяць астронавта. Глава компанії Amazon і Blue Origin Джефф Безос вважає, що настав підходящий час для постійної колонії на супутнику. Об’єднані Арабські Емірати теж висловлюють своє бажання заснувати на Місяці колонію.
Канадський астронавт-ветеран Кріс Хедфілд вважає, що колонізація Місяця є найбільш логічним наступним кроком після доставки людини на орбіту і висадки на супутник.
“ | «Я думаю, якщо ми прослідкуємо за історичною лінією, то саме Місяць повинен стати першою колонією, а потім вже Марс», — сказав Хедфілд в інтерв’ю New Scientist. «Ми повинні туди повернутися не просто для того, щоб показати, що ми можемо туди повернутися, але швидше для того, щоб почати там жити». |
Протягом найближчих років ми точно не дізнаємося, чи стане Місяць першим неземним домом для людини, але, незалежно від планів по колонізації Сонячної системи, очевидно, що ми ще не закінчили з нашим природним супутником.
Читайте також: | В Україні розробили новий легкий чотиримісний літак, який отримав назву Y1 «Дельфін» (відео) |




